Kam mam jit na skolu?

Od: Datum: 01.08.12 17:43 odpovědí: 11 změna: 03.08.12 12:13
Ahojky,prosim vas poradte mi je mi 15 po prazdninach jdu do 9.tridy a jeste furt nevim kam pujdu na skolu! Ja vim ze me neznate ale poradte,na co je v dnesni dobe,dobre jit. Ja vubec nevim ve skole me bavi jazyky,prirodopis a myslim ze sem docela dobra ve sportu alespon mi to teda vsichni rikaji tak co myslite jakym smerem se mam vydat? Dekuji predem vsem za odpoved
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.12 17:51
avatar

Jestli tě baví jazyky a přírodopis, co gympl? Je dobře zaměřený právě na tyto věci a pokud bys je chtěla studovat někdy dál na VŠ, dobře tě připraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 01.08.12 17:51

Mysli takhle:

Chceš jít po sttřední na vysokou?

Pokud ANO, nejlepší volbou je gyymnázium. Tam tě nějlépe připraví a zvýší se tvá šance na přijetí. Ze zaměřených škol je to často velmi těžké, až nemožné. U přijímaček se z 95% NEtestují odborné, ale všeobecné znalosti (a studijní předpoklady).

Na gymplu jsou i jazyky, i příroďák apod.

Pokud na vysokou nechceš, pak teprve přemýšlej dál. Za prvé se zamysli, zda chceš maturitu (řekla bych že ano), nebo výuční list (maturitu si teoreticky můžeš dodělat v nástavbě a umět některá řemesa je dnes myslím dost žádané).

Nevím, kde bydlíš, pokud ve velkém městě, výběr je široký. Pokud na venkově a jsi ochotná jít bydlet na intr, tak taky. Pokud ne, možná není od věci se podívat, jaké obory nabízejí školy ve tvé dojezdové vzdálenosti.

Jiinak mě ještě napadlo biologické (nebo snad přírodovědné, nejsem si jistá )lyceum, chodila tam dcera známého, nemám o tom bližší info, ale možná by to mohlo být taky pro tebe zajímavé. Bylo to skoro jako gympl, víc zaměřené.

doplněno 01.08.12 20:42:

Doplňuji, že nedoporučuji úplně spoléhat na výsledky různých testů, které mají zjistit, pro co máš předpoklady. Podstoupila jsem to dvakrát. Jednou z toho vyšel úplný nesmysl a jednou to bylo spojené s pohovorem, kde paní soudila více podle mého vzhledu. Může to být informace navíc, ale málokdo to umí dobře.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ladaadal*
Datum: 01.08.12 17:59

U nás na pracáku mají speciální?ložku (nevím, jak se to jmenuje) , která s tebou vyplní šíleně dlouhej dotazník a řekne ti, co ti při studiu půjde a co ne. Doporučila nám ji základní škola, tak by ti u vás měli taky umět poradit. Našemu synkovi poradili - moc se toho nedržel a jentaktak odmaturoval. Kamarádka tam byla s dcerou a nevěřila svým uším, co jí radili. Ale holčina se toho držela a dnes už je na vysoké škole - celou střední patřila mezi nejlepší, takže na tom asi něco bude. Neřeknou ti přesnou školu, ale poradí, jestli jsi víc na jazyky, na matiku nebo na technické věci, je to docela dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladymoon*
Datum: 01.08.12 18:12

a jake mas znamky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikousek
Datum: 01.08.12 18:39
No teď na konci osmičky sem měla 4 dvojky jinak jedničky
Datum: 01.08.12 18:46
avatar

To je gympl jak vyšitý a možná i bez přijímaček:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 008*
Datum: 01.08.12 19:11

Sportovní gymnázium

Ohodnoceno: 0x
 
Od: di*
Datum: 03.08.12 11:59

Uplatnění?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 03.08.12 12:13

Stejné jako z jiných gymplů. Jen prostě u studia více sportují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukaa*
Datum: 01.08.12 20:10

Promluv si s rodiči a paní učitelkou, které důvěřuješ (po prázkách), a proberte to. Oni tě znají nejlíp, možná líp, než se znáš ty. Tady jsou lidé, co ti můžou poradit i špatně, ale taková maminka pro tebe chce jen to nejlepší, takže jestli o tobě ví, že jsi typ, kterého musí do učení nutit, asi těžko půjdeš někdy na intr, kde by tě nikdo "nešikanoval". Taky znají tvoje koníčky a zaměstnání. Baví tě přírodopis... A co takhle být teda věděc? :) Mamka ti řekne, jakou máš šanci. Baví tě móda? A co být módní návrhářka? Rodiče ti poví, jak by ses chytla. Umíš skvěle lhát? A co tedy být herečka, když umíš jazyky, prosadila by ses i v zahraničí... Ale na to musíš mít i sakra kuráž a a dávku drzosti, nesmí tě rozbrečet nějaký "nebereme vás, na roli se nehodíte." Víš, co tím myslím, že? Určitě ano.

Přeji hodně štěstí... *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 03.08.12 12:13

Pozor na to. Určitě je skvělé znát názor třeba oblíbeného učitele a rodičů, bohužel jsem se ale v mém okolí setkala spíš s tím, že učitelé buď soudili velmi stereotypně (šikovná holka = gympl, méně šikovná holka = kadeřnice) a nebo po staru, bez znalosti dnešního systému vzdělávání, moderních oborů a uplatnění v oborech po střední, systému následného přijímání na VŠ, atd. To samé často rodiče. Tam navíc hrozí, že rodiče své dítě často ve slepé lásce, na které není vůbec nic špatného, přeceňují. Někteří naopak podceňují a stále vidí jako malé. Jiní do něj projektují své sny. Prostě na to pozor. Jsou to všechno podněty k zaměření, ale neviděla bych to tak, že tihle lidé to vědí nejlépe.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.