Nová škola - strach ze spolužáků

Od: Datum: 26.07.12 20:02 odpovědí: 9 změna: 27.07.12 14:53

Zdarte lidički, zrovna vycházim základku (uff) a tak trocha obav do nového školního roku:

Jdu na Technickou Střední a mám tak trochu strach (nikoliv stihomam nebo podobné psycho...) že se tam budou vyskytovat individua ze základky, teď nemyslím MÉ spolužáky ale nové spolužáky. Jestli znáte stránku xteen.cz nebo jim podobné stránky pro ty kteří si HODNĚ věří a mají tu chuť se promenádovat před kamerou a dělat blbosti tak ty myslím. Oblečení křiklavě modro/žlutá, vlasy na Biebera (fuj) a vždy u sebe retro bílé/růžové brýle.

Moje obava je založená na tom, že pár těchto "úchyláků" bylo i na základce a raketovým tempem vzrostl jejich počet z asi 2 na 6, přičemž jejich jednotlivé(skupinové) chování bylo stylem: Nevypadáš jako my, nejseš nikdo, jsi terčem posměchu. Arogantní a to jak na starší tak na mladší spolužáky.

Poradtě, protože kámoš co již na střední je delší dobu tak silně pociťuje jak se tato menšina(?) lidí rapidně rozrůstá... A nerad bych strávil 4 roky neustáleho obtěžování a promiňte mi ten výraz buzerací od těchto lidí.

Nechci soudit lidi podle toho co si na sebe oblékají ale podle chování toho dost o těch lidech napoví.

PS: Odpověď smiř se stim brácho takovej už je život, mi řeklo tolik lidí že sem snad na ní alergický hepčá! :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asass
Datum: 26.07.12 20:15

Se seznámíš,a hned je neodsuzuj,všichni šamponci nejsou stejní,u nás taky bylo hafo buzíku ( na pohled ) A ted se s jedmin dá hafo bavit.. Bude tam hafo jinejch stylu a věř mě že teřeba Emouši sou horší :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinzprahy*
Datum: 26.07.12 20:23

Jo to jo děkuji za odpověď ale seš asi holka co? Nechci nejak rozvracet tvé tvrzení ale se šampóny (u nás ve škole též jmenováni) je těžké se domluvit pokud nejsi jejich typ. Já více využívám prostor kolem sebe (nejsem obézní to fakt ne) a proto se jich snažim vyhnout jinak dopadnu jako on :

Datum: 26.07.12 20:20
avatar

Myslím, že z toho nemusíš mít strach. Lidi se na střední neuvěřitelně mění. Na xteenu jsou děti, který nevytáhnou patu z baráku a škemraj ostatní o hlasy, jednou z toho vyrostou (alespoň v to doufám). Pokud jich bude ve škole menšina (což předpokládám), tak budou ve špatné pozici oni a brzy poznají, že je něco špatně.

Až první den do školy příjde frajírek v růžových retro brejličkách s pocitem, že je ten největší pán a celá třída na sebe vrhne šokované pohledy, tak si příště rozmyslí jak se bude chovat (má vlastní zkušenost).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: martinzprahy*
Datum: 26.07.12 20:26

Taky si říkám, ovšem jde oto aby nebyla celá třída oni a já ten jeden. SNAD, snad tam budou NORMÁLNÍ lidi jako jste vy tady co odpovídáte na mé otázky. Moc děkuju. THX

Datum: 26.07.12 21:11
avatar

Martine z Prahy, neboj se, většina lidí tam bude stejných, jako Ty. Naprosto normální a budeš si s nimi snad i rozumět. Těch, o kterých mluvíš, je jistě menšina a ta se připůsobí po čase těm normálním, protože ti se jim přizpůsobovat nemají důvod. Určitě tam nebudeš sám normální, tomu věř. Ještě si užívej však v klidu prázdniny a přeji Ti, abys potkával co nejméně lidí, kteří Ti zkrátka vadí a nesednou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.07.12 22:04

Nejvíc šampónů se vyskytuje na obchodce. Na technické to bude samej frajer a korba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.12 23:07
avatar

Prosím o doplnění mezery ve vzdělání: Co znamená "na Biebera" a co/kdo jsou šampóni?

doplněno 26.07.12 23:11:

K otázce: Na střední školu jdou lidé s určitým záměrem, konkrétní školu si vybrali z nějakého důvodu. Proto si myslím, že tam spíše potkáte spolužáky s podobnými zájmy, jako máte Vy. Podle mne je poměrně vysoká šance, že si světšinou spolužáků budete rozumět.

Znáte web školy, na niž jste se dostal? Zkuste se tam trochu rozhlédnout. Podívejte se na volnočasové aktivity, na fotogalerii,... Pomůže Vám to udělat si obrázek alespoň o vyšších ročnících. A myslím, že ten Váš bude podobný.

doplněno 26.07.12 23:12:

Oprava: ... s většinou ...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.07.12 08:45
avatar

Opravdu, rádci tu stárnou a mají mezery ve vyjadřování mladé generace...:)
Ze studijních důvodů jsem na tu stránku xteen.cz nakouknul a konečně mne taky jednou potěšilo, že už nejsem mladý...*nevi*

Najednou mi tam vyskočila reklama na spolehlivý těhotenský test...:)

Myslím si, že podobní cvokové se vyskytovali vždycky, vždycky se našlo pár jedinců, kteří se snažili odlišit. V naší době mládí se ale někteří odlišovali spíš chytrostí, nebo sportovními výkony. Kdyby si tenkrát někdo nageloval vlasy a nasadil růžové brýle, byl by ideální psychiatrova kořist.

Takže, já bych se taky neděsil takových lidí. Určitě se ztrapní sami a docela brzo, navíc na střední škole technického zaměření. Taky si myslím, že tady se najdou spíš inteligentní lidé s technickými sklony a že tam zapadneš. Nakonec, poznáš to po čase, až se vytvoří skupinky kamarádů společného zájmu, jak podobní týpci budou stranou.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.12 14:53
avatar

Je docela zajímavý sledovat mezigenerační rozdíl :)

Účes na Biebra je podle kanadského zpěváka Justina Biebra, je to idol mnoha dívek. Jsou dvě skupiny, ti kteří Biebra milují a ti, kteří ho nenávid (snad neexistuje nic mezi :D).

Šampóni jsou kluci, kteří se o sebe až přehnaně starají, mají brašnu, ve které nesmí chybět žehlička na vlasy, gel, parfém atd... Jejich nejoblíbenější barva je růžová a oblečení mají jedině značkové. Najdou se mezi nima i rozumní šampóni, kteří se dokáží bavit s "obyčejnýma klukama" ale je to jako hledat jehlu v kupce sena. Holky je buď milují nebo nenávidí :D Holky zase nemají rády Barbie Styl :D, to je taky kapitola sama pro sebe...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.