Kam na SŠ

Od: Datum: 23.07.12 21:25 odpovědí: 5 změna: 24.07.12 18:00

Tento školní rok jdu do deváté třídy a čeká mě výběr SŠ. Nemám žádnou představu co bych chtěla dělat. Jednu dobu jsem chtěla být veterinářkou. Baví mě přírodopis, chemie, fyzika. Nyní by mě bavilo být byologem. Zkoumat živočichy, rostliny atd.. Ale nevím, jak se dá potom sehnat zaměstnání u nás v ČR. O přírodovědu se docela zajímám i v mém volném čase (mám mikroskop a dělám si herbář). Poradil by mi prosím někdo na jakou školu jít? Zatím uvažuji o gymnáziu se zaměřením na přírodovědu, máte jiný návrh?. Máte někdo zkušenosti s tímto obrem?

Děkuji Maru22


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zelvak007*
Datum: 23.07.12 21:35

Dobrý večer.

Já jsem na osmiletém všeobecném Gymnáziu ( příští rok půjdu do kvarty, tím pádem jsme ,,jakoby´´ ve stejné třídě ).

Myslím, že kdyby ses na gympl dostala, bylo by to pro tebe určitě výhodné, zvláště na to se zaměřením, kterým se chceš dále zaobírat.

. Já zde hodlám zůstat až do velké maturity.

( Bohužel - příští rok se na mne chystají s malou maturitou, a tak doufám, že to přežiji *tanec* )

Pak mám v plánu udělat maturitu a jít na VŠ.

Mohla bych se ještě zeptat - jaké máš známky?

Já jsem na Gymnázium šla z důvodu toho, že jsem až do 5. třídy měla na vysvědčení samé, proto jsem ani nedělala

přijímačky.

Znám ale také několik případů ( dokonce doktorú ), kteří se na VŠ dostali normálně ze SŠ, jde asi jen o to, jak se tomu věnuješ

i ve svém volném čase

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.12 03:31
avatar

Uvažujete-li o gymnáziu, doporučuji zlepšit češtinu: - biolog - ve svém volném čase (přivlastňování podmětu)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.12 12:43
avatar

Myslím, že do toho jako byolog půjde hodně tvrdě.:)

Nicméně, budiž útěchou, že podobně píší i absolventi gymnázií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 24.07.12 15:41
avatar

samozřejmě gymnázium je dobrá volba, potom můžeš pokračovat v téměř jakémkoli oboru, třeba se rozhodneš jinak... Ale taky hodně záleží na známkách jaké jsi měla v osmičce a ted v pololetí v devítce - a vypilovat češtinu a matiku na příjímačky na gympl.

Jiná volba je střední zemědělská škola, tam můžeš mít průměr horší a nedělají se přijímačky, berou podle známek na vysvědčení.

mají více oborů - docela zajímavý je veterinární technik...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.12 18:00

Já nejsem příznivcem gymnázií. Je to akorát těžší v takových oblastech, které konkrétně ty nepotřebuješ (občanka, dějěpis...) a když ten gympl uděláš nejsi nic víc, něž člověk, který má SŠ. Ba co víc jsi míň, protože když neuděláš výšku, tak nemáš prostě nic. Pokud bys byla pevně rozhodnuta, že chceš jít na gympl nezrazoval bych tě od toho, ale pokud nevíš jistě kam chceš jít volil bych raději SŠ.

Biologové mají, jak asi tušíš, opravdu problém sehnat zaměstnání. Ale pokud tě to opravdu baví, věnuj se tomu. Neexistuje lepší práce než ta, která tě bude bavit.

Nicméně pokud tě baví chemie, tak chemickou školu ti vřele doporučuji. Chemiků je nedostatek a mají obrovské využití. Ale musí tě ta chemie opravdu bavit, protože na střední je to o dost těžší.

Pokud se rozhodneš pro tu biologii doporučuji přírodovědné lyceum (to je jak ty říkáš gymnázium se zaměřením na přírodovědu).

Jestli náhodou bydlíš v okolí Ostravy, tak v Ostravě je STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA CHEMICKÁ AKADEMIKA HEYROVSKÉHO A GYMNÁZIUM. Na této škole je přírodovědné lyceum, gymnázium a SŠ chemická vše v jednom. Mám se školou osobní zkušenost a vřele doporučuji.

Přeji ti, aby jsi dobře vybrala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.