Dálkové studium VŠ - výhody a nevýhody?

Od: Datum: 20.07.12 18:57 odpovědí: 3 změna: 21.07.12 12:43

Dobrý den,

Potřeboval bych poradit od někoho, kdo má zkušenosti s dálkovým (resp. kombinovaným) studiem VŠ. Po prázdninách maturuji (gympl) a rozhoduji se, kam dál. Uvažuji také, že bych školu studoval kombinovaně.

Tak jsem se chtěl zeptat, co takové dálkové studium vlastně obnáší, jaké to má nevýhody oproti klasickému dennímu studiu. Slyšel jsem už o kombinovaném studiu ledacos, ale spíše názory "z druhé až n-té ruky", než-li konkrétní zkušenosti. Například jsem četl článek, kde se možnost volby denního či kombinovaného studia rozebírala, a tuším, že to končilo doporučením, že kombinovaně studovat by měli jen ti, kteří studují při zaměstnání. Proč, to už tam ale nepsali. Troufal bych si odhadnout, že to je asi z důvodu toho, že jelikož se člověk učí víceméně doma sám a nic ho nepopohání, tak to vyžaduje více disciplíny, tudíž ten, kdo právě vyšel střední a nepracuje, se daný obor denním studiem naučí lépe. Přes tuto nevýhodu jsem ochoten se přenést. Nebo je zde ještě nějaký další problém?

Zkrátka potřebuji vědět, zda by byla vyloženě tragédie, pokud bych po gymplu šel studovat kombinovaně, aniž bych byl přitom v zaměstnání (snad kromě příležitostných brigád; dále připadá v úvahu možnost kombinovaného studia dvou VŠ současně) Jinak pokud bych měl jmenovat, co mě na dálkovém studiu nejvíce láká, pak je to samozřejmě vidina toho, že nebudu muset dojíždět do školy tak často. Ale ani zde nejsem informován, jak často se tam tedy vlastně v průměru dojíždí - zda několikrát za týden, za měsíc, či dokonce za rok. Jak vypadá průměrný studijní den/týden/měsíc/rok takového průměrného dálkového studenta?

Děkuji za jekékoliv cenné informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.12 19:22
avatar

Moje zkušenost: Já studuji na denním studiu. Když vidím, jaké výhody oproti nám mají kombiňáci, tluču si hlavou o zeď, že jsem nešla na kombinované studium.

Shrnu výhody a nevýhody:

Denní studium: musíte chodit do školy (u nás 75% docházka na cvičení), související náklady - dojížení, příp. kolej, studium je náročnější časově, na druhou stranu hodně pochytíte z cvičení a odpadá nějaké velké samostudium.

Kombinované studium: do školy jdete párkrát za semestr, můžete chodit do práce, ale je zde větší míra samostudia. U zkoušek jsou většinou kombiňáci zvýhodňovaní, protože CHUDÁCI chodí do práce a my ostatní denní studenti si válíme šunky doma (mimochodem, k dennímu studiu mám 2 zaměstnání + péči o přítele a tchyni - o to víc mi to přijde nespravedlivé)... S docházkou to mají školy různě, ale většinou to vychází např. čt + pá + so 1x-2x do měsíce (jak kdy).

Samozřejmě studovat dálkově není žádná tragédie, stejně jako studovat denní studium. Záleží na tom, co konkrétně komu vyhovuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 21321
Datum: 21.07.12 11:59

Pokud vím, tak škola platí studentovi pojištění jen při denním studiu, což není pro studujícího zrovna málo peněz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: niemi
Datum: 21.07.12 12:43

Stát platí zdravotní a sociální pojištějí i při kombinovaném studiu do 26 let. Vím to z vlastních zkušeností ;)

Mám za sebou 1. ročník kombinovaného studia a můžu to jen doporučit! Před tím jsem studoval denní a bylo to šílený naprosto po všech stránkách, ale i kombinované studium má své nevýhody. Musíš se učit převážně sám, nebo si někde sehnat doučování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.