Naučení 200 stránek za měsíc

Od: Datum: 14.07.12 17:01 odpovědí: 5 změna: 15.07.12 18:45

Dobrý den, rozhodl jsem se přestoupit na jinou školu a na konci srpna budu dělat rozdílové zkoušky z jednoho předmětu, musím se k tomu naučit zhruba 200 stran. Nikdy dříve jsem se neučil a pamatoval jsem si vše, co jsem slyšel. Takže to je pro mě teďka dost obtížné. Jsem nesoustředěný, nevím, jak si najít správné místo a dobu na učení. Prosím, poraďte, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.07.12 17:18

Já si dělával výpisky - vlastními slovy... Jednak jsem si myšlenky utřídil a jednak fakta zapamatoval...

;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pu®
Datum: 14.07.12 17:48

Jednak souhlasím s rádcem přede mnou, jednak doporučuji, jestli si pamatujete poslechem (jsem stejný případ), učte se nahlas. Přečtěte si (potichu) třeba odstavec nebo nějaký logicky navazující celek a nahlas si ho přeopakujte. Pak třeba udělejte te záznam (výpisky), ten si znovu nahlas přečtěte a zopakujte a takhle dokola. Nejprve po malých částech, pak po větších. Není možné, aby vám v hlavě něco neutkvělo. A máte nejvyšší čas, dobře děláte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.07.12 18:24
avatar

Já také si zapamatuji spíše z poslechu než drcení z papíru.Řešil jsem to tak ,že jsem si nahrál vše co jsem potřeboval a pak poslouchal a do toho povídal s přednášeným textem.

A aby se mi to lépe vrazilo do hlavy občas jsem si ten text (látku )pozměnil do mé mluvy a mého chápání.

Držím palce ať to zvládnete,vzdělání není nikdy dost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 14.07.12 18:49

Až budeš na vysoké, budeš se učit dvěstě stran třeba za dva dny, zvykej si. Způsob si budeš muset najít sám, je to velmi individuální. Zkoušej.

Někomu vyhovuje ticho, někdo si pouští hudbu (mě ruší), někdo je rád na místech, kde je okolo nějaký lehký ruch - třeba v parku, v kavárně. Někomu vyhovují čítárny/studovny v knihovnách. To můžeš vyzkoušet.

Pokud se učíš doma, po dobu učení vypni televizi, zavři se v nějaké místnosti sám, řekni ostatním, ať tě neruší, vypni facebook apod. Hodně větrej.

Učení si rozděl do rozumě dlouhých celků a mezi ně dej pauzy. Když poznáš, že ti opadla pozornost, jdi se třeba projít, udělej si jídlo atd.

Na záěr si nech pár dní na opakování.

Určo to zvládneš.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.07.12 18:45
avatar

Já si vždycky zvýraznim důležitý text žlutým zvýrazňovačem (žlutá prý pomáhá si lépe zapamatovat, nevím co je na tom pravdy :D), pak si to vždy nahlas několikrát přečtu a pak celý odstavec odříkám podle svých slov. Já potřebuju k učení napostý klid nebo mírný šum v pozadí (rád se učím na balkóně nebo u otevřeného okna). Když je v knize nějaký výraz, kterému moc nerozumím, tak si to vždy vygoogluju, tím se mi to do paměti vryje ještě víc.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.