Doktořina - pediatr

Od: Datum: 14.07.12 14:04 odpovědí: 5 změna: 25.07.12 11:14

Dobrý den po základce bych chctěla jít dělat doktorku pediatrie(pro děti) , ale nevím jestli jít na gympl nebo na střední zdravotní, víc bych chtěla na gympl, ale mamka říká, že je lepší střední tak nevim bydlím v usteckém kraji a kam poté na vejšku. Skrátka a dobře potřebuji popsat cestu ze základky na vysokou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.12 14:38

Pokud chcete být lékařem, tak jednoznačně běžte na gymnázium, střední zdravotnická škola vás k přijetí na vysokou školu nepřipraví. K přijetí na medicinu obvykle bývají přijímačky zaměřené na fyziku, biologii a chemii a to v rozsahu gymnazijních učebnic - výuka ze střední zdrávky rozhodně nestačí. MMCH ačkoli si spousta lidí myslí, že sestry jsou jenom něco jako nedostudovaní doktoři, tak to tak není, sesterská práce je o něčem úplně jiném, než práce lékařská (byť některé činnosti se vzájemně prolínají).

Na druhou stranu pokud nejste zrovna studijní typ a na vysokou školu se nedostanete, tak s maturitou z gymnázia nemáte pro praxi nic, ze střední zdrávky by z vás byl zdravotnický asistent a mohla byste pracovat ve zdravotnictví.

Ovšem pak je tu ještě třetí hledisko a to, že zdravotničtí asistenti jsou legislativní úlet a mnozí z nich do praxe stejně nenastoupí a stejně pokračují ve studiu na vysoké (či vyšší odborné) škole, aby získali sesterskou kvalifikaci a mohli pracovat jako všeobecné sestry (zdravotničtí asistenti dělají prakticky tu samou práci, ale za méně peněz a pouze pod dohledem sestry... nebo naopak v některých špitálech je k odborné práci nepustí a dělají jenom pomocné práce, což taky ne každého nadchne, že). A stejně se na tu vejšku opět připravují z gymnazijních učebnic... i když tedy u sester už to nebývá tak automatické, jedna moje kolegyně dělala přijímačky na sestru "klasicky" fyzika - chemie - biologie, jiná jinam ze somatologie (tam jí střední zdrávka stačila) a obecných studijních předpokladů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kwisty*
Datum: 14.07.12 14:43

Já teď´jdu do 8 a nakonci 7 sem měla dvě 2

Od: askmenow*
Datum: 14.07.12 18:57

Za mě: JDI NA GYMPL. Znalosti z něj ti pomohou dostat se na vysokou školu. Ze zdrávky ne (nebo ne tolik).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.12 19:14
avatar

Připojím ještě jeden pohled: během studia střední školy (4 roky jsou poměrně dlouhá doba) se může pohled na budoucí povolání změnit, takže se po maturitě můžeš chtít přihlásit na jinou VŠ. V takovém případě už by odborné vzdělání nemuselo pomoci vůbec. Pro toho, kde zamýšlí jít studovat na VŠ je podle mne výhodnější gymnázium.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lupita*
Datum: 25.07.12 11:14

musím se jen připojit, určitě gymnázium (z vlastní zkušenosti). znám jen jednu holčinu, co šla na medicínu za zdrávky, a měla pak docela problémy, gympl připraví jednoznačně lépe. práce sester a lékařů je absolutně odlišná. sestra NENÍ půl doktora. jinak na lékařských fakultách je řada dalších oborů, ne jen všeobecné lékařství, takže i v případě neúspěchu se zkouškami na medicínu se dá studovat např. fyzioterapie, ergoterapie, nově i adiktologie (hodně zajímavé - o péči a pomoci závislákům), zdravotnická technika, nutiční terapeut atd. znám i lidi, kteří si jako pojistku dali kromě lékařství přihlášku i na některý z těchto oborů, kdyby se nedostali - pak se na medicínu opravdu nedostali, ale na jiný obor ano, vydrželi tam rok a pak zkoušeli přijímačky na medicínu znova a vyšlo to. je to lepší než ztratit rok nějak zbytečně, zde aspoň měli podobnou tematiku a bylo to pro ně přínosné třeba v oblasti chemie..Ale samozřejmě, názor se může za těch hodně let, co tě ještě do zkoušek na VŠ čeká, změnit...ale i tak, je gymnázium pro člověka směřujícího k vyššímu vzdělání, ať v jakémkoli oboru, rozhodně nej volba :)

doplněno 25.07.12 11:15:

oprava : nutriční terapeut

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.