Jaká vysoká škola se v dnešní době vyplatí?

Od: Datum: 12.07.12 11:00 odpovědí: 19 změna: 13.07.12 11:48

Jaká vysoká škola se v dnešní době vyplatí? /mimo IT/

Vyplatí se Právnická Fakulta?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.12 11:11

Žádná škola se nevyplatí, pokud nabyté znalosti nebudete umět aplikovat v pozdějším zaměstnání.

Musíte sám/a vědět, na co máte vlohy a co by Vás bavilo.

doplněno 12.07.12 11:55:

Já si třeba velice vážím vysokoškolsky vzdělaných lidí, kteří něco umí, používají své znalosti a přitom i "hlavu".

Musím bohužel konstatovat, že takových lidí ubývá a setkávám se s nimi už spíš v okruhu padesátníků a výš...

Dneska je procento studentů, kteří pokračují na VŠ vysoké, ale mnoho z těch, co po pěti letech školu opouští, by mělo svůj diplom vrátit...

Naopak produkce šikovných a znalých řemeslníků pomalu ale jistě pokulhává za standardem, jaký tu byl kdysi...

Je na snadě si odpovědět, čím to asi bude a jaké to má následky, ale to už je na jinou debatu.

Pozn.: Je to můj osobní názor a nerad bych se jím někoho dotknul. Nerad paušalizuji, ale takový dojem prostě mám.

Ohodnoceno: 8x

Datum: 12.07.12 11:50

Plně souhlasím.

Dovolím si doplnit, že "správný člověk" se znalostmi problematiky nejopovrhovanějšího oboru může převyšovat jakéhokoli člověka zabývající se doporučovaným oborem. Nepíši záměrně finančně, už jen z důvodu, že život o penězích není.

Při nedávné diskuzi s kamarádem, který má v rodině dva právníky, a který měl v plánu studovat stejného zaměření, zastával názor, že v případě vlohů je lepší studovat medicínu, např. psychologii. Posuzoval to podle sebe.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.07.12 11:18

Určitě se vyplatí právnická, nebo lékařská.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.07.12 11:40

Záleží hlavně na tom, co člověka baví. Z toho je třeba vycházet. Já bych se zaměřila na cestovní ruch nejspíš...Právníků je v dnešní době jako much...Jen můj názor.

Datum: 12.07.12 11:52

V případě, že vystudovaný právník nenalezne uplatnění, za pomoci různých mechanismů si zajistí výdělek jinou cestou..

Od: ron*
Datum: 12.07.12 11:43

Vyplatí se ta, kterou pozdějí zúročíte v praxi. Dle Vašich předpokladů a zájmů. Je to volba na celý život.

Od: buss
Datum: 12.07.12 11:53

Jde o hluboký zájem, čemu se plně věnovat a vyniknout, dělat něco jen tak je k... Ostatně podívejme se na naše najlepčí, chemik finančníkem..., a nevadí nám to. Právníků je jak hnoje a bude, advokáti si stěžují, nicméně jde o kvalitu.

Od: duvyl
Datum: 12.07.12 11:57

Špatně položená otázka.

Opravuji takto

"Vyplatí se studium na Právnické Fakultě-advokát, právník?"

Děkuji za odpovědi.

Od: buss
Datum: 12.07.12 12:04

No a já se ptám, jde o papír, nebo něco umět, rozumět tomu, být úspěšný? Je k tomu teď nějaký vztah (co paměť, umět mluvit..)? Jak někomu říct Dělej to, když pak bude třeba podprůměrný? To ale platí o každém zaměstnání.

Datum: 12.07.12 16:48

Být úspěšný? Pro někoho. Pro někoho radějí být prospěšný.

Od: miria*
Datum: 12.07.12 12:12

Advokátem se nestanete hned po vystudování práv. Abyste se stal advokátem, je třeba práva vystudovat, pak pracovat v advokátní kanceláři jako koncipient a následně složit advokátské zkoušky. Jestli se vyplatí studovat práva, nelze obecně říct. I absolventi práv mohou být bez práce. Je na schopnostech každého jedince, jak se studiem nabytými znalostmi naloží.

Datum: 12.07.12 12:16

Jak se může "vyplatit" nebo "nevyplatit" studium?

Pokud chcete být bohatý a mocný právník, tak se to jiště může na penězích vyplatit.

Ale jak už tu bylo řečeno, v tak malé zemi je už právníků hodně, takže by jste musel/a ostatní převyšovat o rozdíl třídy, aby se Vám studium "vyplatilo".

A tak je to s každým oborem.

Pokud se nerozhodnete vyučit se mafiánem nebo politikem, to se za určitých okolností vyplácí vždy.

doplněno 12.07.12 12:17:

Pokud chcete studovat jen proto, aby jste mohl/a za pět let mávat diplomem a vykřikovat "hele, já jsem právník" a přitom by z Vás byl/a šikovný kuchař...

O tom to přeci není!

Ohodnoceno: 3x

Od: duvyl
Datum: 12.07.12 12:52

Nejedná se o to, že bych chtěl vlastnit diplom.

Jednná se o to, že by mě ta práce bavila.

Datum: 12.07.12 13:36

Pokud máte o obor zájem a myslíte si, že by Vás práce bavila, tak proč ne?

Ale jak říkám, aby jste nebyl jen jedním z davu (a to už by Vás třeba nebavilo), je třeba vynikat. Právničina nepatří zrovna mei snadné obory.

Od: wamp®
Datum: 12.07.12 12:52

Ano,ano,přikláním se k lékařství,ovšem musíte volit opravdu takový obor,který by vám pasoval,a který by vás bavil,jinak to nemá smysl*uf*U nás např.dělá obvodního lékaře chirurg,který pomalu ani nepozná zlomenou ruku:DDobrý obor dle mého názoru je psychiatrie,či psychologie...

Datum: 12.07.12 13:09

Ano, psychytaři u nás určitě nebudou mít v budoucnu o práci nouzi:)

Datum: 12.07.12 13:15

Podle mne se vyplatí každá poctivě vystudovaná (neodflinknutá) vysoká škola.

Obor bych nevolila podle očekávaných budoucích příjmů, ale podle toho, co člověka baví/zajímá (v tom má šanci být opravdu dobrý).

Pokud bych měla volit mezi několika obory, přihlédla bych k momentální situaci na pracovním trhu (ta se samozřejmě může v průběhu studia změnit, takže bych ji brala pouze jako podpůrný argument).

Datum: 13.07.12 11:12

Právnická fakulta se na 100 % vyplatí. Kdybych byla znovu mladá, nechala bych se zapsat na práva v Plzni. Tam platí přísloví: S CHUTÍ DO TOHO A ZA 2 MĚSÍCE PRÁZDNIN JE HOTOVO!

A byla bych vysmátá!*smich* Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Od: pepa4
Datum: 13.07.12 11:48

v dnešní době se vyplatí hlavně technické obory,na které moc nikdo nechce chodit,protože studium je těžké.ale dostat se na tyto školy je jednoduché.Velké uplatnění hlavně ve strojírenství

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.