Kdy je otevřená škola o prázdninách?

Od: Datum: 10.07.12 16:00 odpovědí: 8 změna: 11.07.12 07:03
Nevíte někdo zda poslední týden v srpnu už jsou v sekretariátu ZŠ?Potřebuji se buď telefonicky nebo dojít osobně za ředitelem nebo zástupcem.Na den začátek školního roku 3.září to nepočká.Děkuji.
doplněno 10.07.12 16:09: Jde mi o to že presouvali první třídu z pobočky na hlavní školu.Prijmuly 112 prvňáčků.Ta pobočka je o km dál.Já teď nevím kde máme třetího Jit.jestli je přesunuta nebo ne;)

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.12 16:04
avatar

tak si holt uzijete dovcu a do skoly zavolate, ze je dite nemocne :) ..kdyby to byla stredni mate sanci vetsi, ale bojim se ze na ZS to bude o dost vic naknap

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.12 16:14
avatar

Krkovičko, přípravný týden před začátkem školního roku mívají učitelé i ředitelé na všech školách. Takže když tam zajdete, určitě tam najdete někoho, kdo Vám informaci podá a nasměruje Vás. Když nebude přímo ředitel, tak jeho zástupce jistě ano.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkovicka*
Datum: 10.07.12 16:19
Děkuju kapko.Doufám že tam nebudou jen uklízečky;) uvidím.Musí tam být.
Datum: 10.07.12 19:39
avatar

Ve většině škol byste měla telefonicky zastihnout sekretariát školy, zpravidla mezi 9. (někde 10.) až 12. hodinou.

doplněno 10.07.12 19:41:

Vypadlo mi: po celou dobu prázdnin.

Do cca poloviny července a od cca poloviny srpna to už bývá déle, ale v různých dobách - podle potřeb školy. Chce to zkoušet.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: b
Datum: 10.07.12 20:14

Pokud má škola webové stránky, bývá zde zveřejněna infomace o činnosti sekretariátu během prázdnin. Poslední srpnový týden určitě ve škole budou nejen na sekretariátu, ale i učitelé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 11.07.12 02:39

V sekretariátu se často, alespoň jeden den v týdnu, vyskytují i o prázdninách. Doporučuji i teď zkusmo zavolat, nnebo napsat mail, to už má každýá škola. Poslední týden tam budou jistě, to se bát nemusíte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.07.12 06:19
avatar

Myslím, že se všechno včas dozvíte. Popíšu praxi v jednom malém městě.

Školy mají své vývěsky. Na nich se někdy (nevím kdy, ale rozhodně včas) objeví seznamy žáků prvních a šestých tříd. Šestých tříd proto, že v našem městě pokračují ve školní docházce žáci z okolních vesnic, kde jsou malotřídky. Tam si každý může přečíst, jestli bude žák chodit do třídy A, B..., kdo je třídní učitel, jestli je třída v přízemí, v 1. poschodí nebo dokonce v přístavbě.

Stejná informace bývá na webových stránkách školy.

Na sekretariátu školy pravidelně někdo bývá, ne celý den, ale kvůli vyřízení nutné administrativy.

Ve školách se o prázdninách maluje a uklízí, takže tam během dne najdete třeba školníka, který už bude vědět, kdy sehnat ředitele nebo zástupce.

A jako poslední možnost bych doporučila navštívit odbor školství na MěÚ (tuším, že jste z Prahy, kde ale městské části také mají své starosty a příslušné odbory) a tam se zeptat, kdy je ředitel k zastižení, případně požádat, aby mu pracovníci odboru vyřídili požadavek, aby dal včas všem vědět, kdo do které třídy bude chodit a kde ta třída je. Pracovníci odboru školství musí vědět, jestli je ředitel třeba v cizině, kdy je na pracovišti, mají s ním i o prázdninách sjednané schůzky atd.

Malá vzpomínka - mně před mnoha lety zavedla babička do první třídy do jedné školy, ale už druhý den jsem musela nejen do jiné třídy, ale do úplně jiné školy. Šlo o administrativní chybu. Taky jsem ten divný vstup do školy přežila.

Vašemu prvňáčkovi přeji pěkné poslední prázdniny a od září příjemného učitele.

doplněno 11.07.12 06:24:

mně - mě - ouvej ouvej, špatně jsem se učila...

doplněno 11.07.12 07:32:

Tak se nebojte zavolat nebo zajít na odbor školství. Jeden čas jsem pod tento odbor administrativně spadala, vím, že děvčata byla s řediteli škol v kontaktu i o prázdninách. Požádejte je, aby se poptala, vyřídila, zkrátka abyste se tuto důležitou informaci dozvěděla včas.

A věřte, že nebudete působit jako exot, rodiče na odbor volávají a ptají se na všechno možné.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: krkovicka*
Datum: 11.07.12 07:03
Dnes se bohužel nikde nedozvíte přesné jména na vyveskach.Je pod kódem,který jí bude provázet celou školní docházku.Jdeme už do druhé,ale jelikož na té menší školičce je jen 6 tříd.První až druhá a mám informaci že přijali velké množství prvňáčků které rozdělí mezi hlavní a vedlejší tak se budoucí druhaci přesunuji do hlavní a slučuji se s cizími.Někteří zůstávají.Udělám si procházku k vyveskám zda nejsou vypsáni.Ve škole je jen záznamník-těšíme se na vás v září;) webový jsou zatím zřejmě neaktulizovany.Když se bavím s maminkami,taky neví.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.