Studium na Univerzitě obrany

Od: Datum: 13.01.13 16:37 odpovědí: 7 změna: 13.01.13 19:16

Ahoj,

studuji na střední průmyslové kole (maturitní obor, sponzorovaný skupinou ČEZ). Jsem v celkem tíivé finanční situaci a po maturitě si nemůu dovolit jít na vysokou kolu. Jedinou moností by bylo studium na Univerzitě obrany v Brně. Dostával bych plat a bych bych zadarmo ubytovaný.

Chci se zeptat, jak obtíné je se dostat na fakultu vojenských technologií a jak těké je studium po stránce inteligenční a jak těké je se tam udret? Musím být hlava ikovná a dá se obtínost srovnat s jinou vysokou kolou?

Předem díky za odpovědi, Gaz. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.13 16:44

Myslím si, e náročnost této V je na podobné úrovni jako jiné podobných oborů.

Mějte vak na zeteli, e jejím studiem se stáváte vojákem z povolání a vůči armádě pak budete mít léta nějaké závazky...

Uvate, jestli je to opravdu to, co chcete.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gaz
Datum: 13.01.13 16:47

Já vím, závazek je na dvojnásobek délky studia. Při Bc. tedy 6 let a při Mgr. 10 let.

Od: gaz
Datum: 13.01.13 16:48

Spí bych potřeboval někoho, kdo má zkuenost alespoň od kamaráda, zda je studium náročné, víc ne na ostatních V. To je důleité, protoe pokud bych nedokončil, tak bych musel navíc platit sankce.

Datum: 13.01.13 17:24

Víte ale, on bude mít málokdo srovnání s jinou v, nemyslím si, e by se nalo mnoho lidí, co studovali obě koly..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gaz
Datum: 13.01.13 17:34

Stačilo by mi srovnání typu "já studoval VUT a kamarád na univerzitě", samozřejmě nepředpokládám, e pokud by se někdo vrhnul na VUT, e by poté pokračoval na UO :)

Datum: 13.01.13 19:10
avatar

ahoj, fakt nevím jak to je teďka u se v tom neorientuju, ale popíu ti situaci před cca 15 léty nastoupil jsem studium na VV PV ve Vykově, studium bylo náročné jako na jiné vysoké kole s tím rozdílem, e v prvním ročníku jste musel splnit základní vojenskou slubu + studium, to znamená dopoledne kola ( matematika, psychologie, filozofie, ochrana proti zbraním hromadného ničení, zbraně a střelivo, taktika + 2 jazyky + dalí předměty) po kole odpoledne výcvik někdy sluba dozorčího a učit se k tomu tak jsi měl celý rok co dělat od rána do večera*bzum*. Stejně jsem kolu nakonec nedokončil nevyla mi jedna zkouka. Můe kolu dochodit a jak potom nebude chtít zůstat v AČR tak se ze koly můe vyplatit, vyjde tě to stejně levněji ne bys chodil na civilní kolu, protoe teďka myslíd dostává plat jako voják z povolání a prachy jak bude rozumný si můe odkládat a potom to bude mít z čeho zaplatit. Někteří co jsem s nima v kontaktu zůstali v AČR a někteří se vyplatili a dělají různá civilní povolání třeba / provozní náměstek ČSAD, personalista v nemocnici, někdo začal soukromně podnikat atd. asi tak víc nevím co bych napsal asi tak*smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gaz
Datum: 13.01.13 19:16

ahoj, diky za odpověď, dost mi to pomohlo :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.