Já ne do angličtiny

Od: Datum: 06.07.12 12:57 odpovědí: 5 změna: 07.07.12 14:05

Ahoj, kamarádka píše "to není taky dobrý, jsem teď smutná" a já chci napsat - "já ne". Mohu to napsat jako "me not"? Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 06.07.12 13:19

Angličan neřekne "me not", ale "I am not". :)

Ohodnoceno: 4x

Od: czernym*
Datum: 06.07.12 14:02

ale vždyť to je "já nejsem" ne? a jaktože není teda "I am too", ale je "me too"? *nevi*

Od: pu®
Datum: 06.07.12 21:53

No, teoreticky byste totiž mohla říct i "I am, too", je to expresivnější. Špatně by to nebylo. Zato "me not" skutečně nejde. To je jako česky "já nebýt" (analogie, nikoliv překlad). Správně radí odpovídatelka přede mnou "I am not". Uvědomte si, co vlastně říkáte česky:

-Já jsem smutná.
-Já ne(jsem smutná).

A hned to uvidíte jasněji. Aneb:

-I am sad.
-I am not (sad).

Takto to zkrátka je. Frazémy se odvíjejí od četnosti užití, s tím nic nenaděláte, nutno respektovat úzus a naučit se.

doplněno 07.07.12 12:38:

Šíš, vidíte *hi* Mně to někdy nějak nedojde, s jazykem pracuji dennodenně, tak sem prostě hodím odpověď, jak mi profesní jazyk narostl... Ale co, alespoň se přiučíte i něco navíc a můžete machrovat, no ne? *smich* A díky za pochvalu *placni*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.07.12 11:18

děkuju mockrát! skvělá odpověď, i když bych teď zase potřeboval jít do poradny cizích slov... :D

Datum: 07.07.12 14:05

no jasně... člověk pak vypadá super inteligentně.. :D

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.