Studijní pobyty v zahraničí

Od: Datum: 04.07.12 11:40 odpovědí: 3 změna: 11.07.12 02:48

Ahoj, mám takový dotaz. Má někdo z vás zkušenosti se studijními pobyty v zahraničí? Např. od Student Agency nebo jiných společností? Jak takovéto pobyty probíhají? Představuji si to tak, že někam přijedu, tam mě přivítají s otevřenou náručí (např. Velká Británie) hostielská rodina mě přijme, budu mít za spolubydlící nějakou cizinku a nebudu muset vůbec použít češtinu... Jsou vůbec takové poyty dobré? Většinou jsou na 14 dní... *hej* Děkuji za jakékoliv tipy a zkušenosti ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.12 17:09
avatar

Nikoho takového neznám, ale vím, že například vysokoškoláci jezdí na studijní pobytu s programem ERASMUS. Vše hradí EU (stravu, ubytování, kapesné). Většinou to trvá mezi 4 až 12 měsíci v jakékoliv evropské zemi + Turecko (studuje se na univerzitách v nějakém jazyce, nejčastěji angličtina, němčina a španělština)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pu®
Datum: 04.07.12 19:17

Hovoříte o něčem jiném, ale přesto k tomu doplním - stipendia od Erasmu zdaleka, ale zdaleka nepokryjí veškeré životní náklady, které musíte v zemi uhradit (osobní zkušenost), a bude hůř. A pokud jde o jazyky - není žádný hlavní, častější či méně častý, prostě studujete v jazyce té země, kam jedete. Málokterá ne-AJ škola nabízí pro Erasmus-studenty kurzy v angličtině (zrovna naše UK ano, ale patří k výjimkám).

Pokud jde o pobyty, na něž se ptá tazatelka - ano, v podstatě vše by mělo probíhat tak, jak říkáte. Nebyla jsem osobně ani neznám nikoho takového (jsem už holt starší ročník.. ;) ), ale na netu najdete zkušeností spoustu. Ptáte-li se, má-li takový pobyt smysl... no, má. Každý pobyt, který vede člověka k samostatnosti, má smysl. Pokud jde o jazyk, pak samozřejmě je vždycky lepší zůstat v zemi co nejdéle, ale i těch 14 dní se pozná. Každá zkušenost dobrá, máte-li odvahu, jeďte. Dopředu ale pohlídejte znění smlouvy, přesně zjistěte, na co máte nárok, při jakékoliv nesrovnalosti okamžitě kontaktuje zprostředkovatele, na nic nečekejte! A užijte si to *slunce*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 11.07.12 02:48

tuto odpověď jse před chvílí psala do jiné otázky, ale sem se hodí také, ta ji sem jen zkopíruji. Jedná se o osobní zkušenost. K tvé otázce dodávám, že mě dobré přišly. Za 14 dní jsem se obvykle naučila víc, než za rok ve škole. A zbavila se strachu mluvit. A dost se osamostatnila.
Vkládám svou odpověď z jiné otázky na podobné téma:
Ahoj, v 15ti jsem byla v Anglii v hostitelské rodině se Student Agency. Klidně se na cokoli ptej.
Moje rada je se nebát. Zvládneš to. Zvládli jsme to všichni a bylo to fajn.
Taky jsem jela a nikoho jsem neznala. Začali jsme se poznávat už v autobuse.
Bylo to tak, že v rodině jsem byla jediná Češka. každé dopoledne jsem šla na předem smluvené místo na školní autobus, nebo jsem mohla jít do školy pěšky (to jsem dělala, bylo to rychlejší). ten autobus pro nás jezdil ten samý, kterým jsme přijeli, takže s českým řidičem. Pro ěm to bylo nevýhodné, školu jsme měla 15 minut chůze a vyzvedával mě milý kluk, se kterým jsem se tam poznala
Pak jsme měli školu. První den se psal rozřazovací testík. Nic si z něj nedělej a hlavně neopisuj. Jde o to, aby tě dali do skupiny tvé úrovně. I kdybys to zkazila, nebo naopak měla pocit, že je tvá skupina rychlá, neboj se požádat učitele o přeřazení, nebyl to problém. Ve skupině jsem byla s několika Čechy, ale hlavně s Číňany, Němci, Španěly atd.
Po škole byl oběd (v některých školách nebyl a dostávaly se balíčky od rodiny) a pak se jelo zase tím autobusem na výlet. Pak nás rozvezli domů. Večeřelo se v rodině, po večeři jsme měli vycházky. Dodržuj čas, kdy se máš vrátit, některé rodiny to neřešily, moje ano a slečnu, co každý den chodila pozdě, hodinu nechali stát na dešti a pak jí nahlásili jako porblémovou.
Bylo to bezva a ráda na to vzopínám. Byla jsem se Student Agency i na jiném jazykovém pobytu. Kdybys chtěla cokoli vědět, ptej se.
Vem si s sebou vyměněné libry, kapesní slovníček, dárek pro rodinu. A něco nepromokavého. Já to podcenila a není nic protivnějšího, než chodit 14dní v promoklé mikině
Na rodinu buď milá, snaž se si s nimi povídat, ale respektuj jejich pravidla. Prostě jako na návštěvě, chval jídlo, snaž se nebýt vybíravá, pochval jim třeba dům... vycítíš, co můžeš a co ne. Neboj se mluvit, určitě slyšeli studenty, co jsou na tom hůře, než ty
Vem si třeba fdotku přátel a rodiny a místa, kde bydlíš, pokud je to bude zajímat, můžeš jim to ukázat a hned se prolomí ledy.
Klidně se tady, nebo vnitřní poštou, na cokoli doptej.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.