Moderátorka např. televizní zprávy

Od: Datum: 30.06.12 18:32 odpovědí: 10 změna: 12.07.12 14:30

Dobrý den, co musí splňovat taková moderátorka např. televizních zpráv? Jakt to v takovém zaměstnání chodí a co je potřeba? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: smoula*
Datum: 30.06.12 19:10

Buď dobré známosti nebo nějaké žurnalistické vzdělání. Navíc na moderátory se zpravidla dostanou lidi co si projdou takovou tou černou prací, přes poskoky a redaktory atp. Není to jednoduché a není to jen o tom číst ze čtecího zařízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.12 23:35

v první řadě se musí dobře učit a ovládat jazyk český a ne ,,Moderátorka např. televizní správy" co to ,,s" pane bože. doufam, ze jsi alespon krasna blondata zenska a najdes si bohatyra co te bude vydrzovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.12 17:04
avatar

Mohu se zeptat, o jakém "s" je zde řeč?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.12 03:44
avatar

Před opravou bylo v nadpisu i v textu otázky ve slově zpráv/y použito "s", na což hned první větou reagovala i @babajaga .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.07.12 08:15
avatar

Dík za vysvětlení- Tak nějak jsem si to i myslel, ale fakt jsem přišel až po pravě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ela0*
Datum: 12.07.12 11:40

Bože člověk udělá chybu a už se do něj musí někdo zakousnout! Přišla jsem si pro radu, né pro lekce pravopisu tak si to nechte pro sebe!*bum*

doplněno 12.07.12 11:42:

Rejpete a ještě neumíte číst! Mám tam Z (ZPRÁVY)

Datum: 12.07.12 14:30
avatar

Myslím, že budoucí moderátorka by měla být jednak slušná a příjemná a umět přijímat kritiku. V náplni práce má i úpravu textů a jejich přípravu... Ne, že bych rejpal, ale spočítejte si, kolik chyb třeba máte jen v těch dvou větách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 17:20
avatar

Musí umět to, co Ti zatím chybí - bezvadnou češtinu. Musí mít slušné chování a pokud je pohledná, tím líp. Musí se dobře orientovat ve zprávách a v událostech, /např. politická situace/, aby věděla o čem je řeč a rozumněla tomu, jenom nepapouškovala.

Musím s politováním napsat, že dnešní moderátorky a moderátoři mě dočas přivádějí k úžasu.*ee* Salvy smíchu, několik přebrebtů za sebou, pomlky typu éééé, ééééé, prostě žádný pěkný řečový projev.

Kde jsou PÁNI HLASATELÉ A PANÍ HLASATELKY, typu Moučkové, Burešové, Vostřákové, Retkové, Honzoviče, Hemaly, Frýdy... Ti dnešní z toho dělají kovbojku a občas jim v profesionalitě nesahají ani po kolena. Jaga.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 02.07.12 17:58
avatar

Dobrý den. Kromě vzdělání, o kterém již padla zmínka, určitě musí dobře vypadat před kamerou, aby neurážela tzv. divácké oko. Často i pohlední lidé neprojdou kamerovými zkouškami. Měla by být příjemná, charismatická a působit sympatickým dojmem, aby přitáhla diváky k obrazovce. Dále musí umět komunikovat a mít dobrou výslovnost, aby jí bylo rozumět. Za další - musí být pohotová, spolehlivá a hlavně dochvilná. V neposlední řadě musí umět ovládat své emoce a být loajální vůči svým spolupracovníkům. Takže to nesmí být žádná klepna, která vynáší "ven" drby a plní jimi např. bulváry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.07.12 12:16

Já bych napsal, zašel na příslušné médium a položil dotaz tam, že mám zájem, jaké mají požadavky. Předpokládám, že se tady nevyskytují jejich personalisté.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.