Seminární práce a rozsah

Od: Datum: 30.06.12 10:40 odpovědí: 2 změna: 02.07.12 01:17

Dobrý den,

mám seminárky o rozsahu 10-15 stran textu. Používají se samozřejmě v ní různé parafráze a výtažky ostatních autorů (se zdroji atp.)

Moje otázka zní - běžně, počítá se mezi počet stran "vše", tedy i výtažky a úryvky od ostatních autorů, nebo čistě můj text?

(samozřejmě, že se do textu nepočítá úvodní stránka a rejstřík)

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petapeta*
Datum: 30.06.12 12:55

Ano, počítá se mezi počet stran "vše", tedy i výtažky a úryvky od ostatních autorů popřípadě obrázky a tabulky. Nezahrnuje se úvodní strana, obsah a přílohy.

Na jedné straně (A4) textu by mělo být 30 řádků, na jednom řádku asi 60 znaků včetně mezer (normostrana).

V dobách psacích strojů jasně mluvila ČSN. Tzv. normostrana rukopisu byla jednoznačně definována rozměrem stránkového zrcadla: 28–30 řádků a 60–65 úhozů na řádku.

Dnes se práce píší převážně ve Wordu a tak na každé škole mají trochu odlišné podmínky na velikost a font písma. Upřesnit požadavky by vám měl zadavatel práce.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: askmenow*
Datum: 02.07.12 01:17

Dnes se normostrana počítá jako 1800 znaků včetně mezer. Ve Wordu se dá jednoduše zjistit počet znaků včetně mezer a ten si jen vydělíte počtem a máte počet normostran. tam, kde studuji já, na font a velikost písma požadavky nemají, je to čistě v naší režii, protože kontrola se provádí jen přes počet znaků a je úplně šumák, zda je daný počet znaků roztažený na 2 nebo 20 stran.
Ovšem pozor, někteří učitelé a střdních nebo základkách (nevím, co tazatel studuje) normostranu neuznávají, protože se jim zdá krátká - většinou totiž vyjde kratší, než běžná popsaná A4.

doplněno 02.07.12 01:18:

Jinak většinou se citace počítá, ale uvádění zdrojů už nikoli.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.