Cestování se studijním průkazem

Od: Datum: 29.06.12 21:24 odpovědí: 3 změna: 29.06.12 23:57

Chtěla bych se zeptat jestli může jet dítě (14) do Polska se studijním průkazem s fotkou nebo s žákovskou průkazkou místo občanského průkazu?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 29.06.12 21:36

V rámci EU se dá cestovat s občanským průkazem, ovšem ani ten nenahrazuje zcela cestovní doklad, kterým je pas. Ale hlavu bych si s tím nedělala. Na hranicích žádné kontroly nejsou. Moji synovci jezdí s rodiči do Polska už několik let a nikdy problém nebyl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 29.06.12 21:40

Vrámci ´schengenu´ stačí, máte-li dítě zapsané v pase vy (nemá-li vlastní OP či pas), jakýkoli jeho průkaz s fotem se případně hodí, protože na hranicích sice žádné kontroly nejsou, ale v případě kontroly policií daného státu (při jakémkoli problému k ní může dojít), byste mohli mít problém s prokazováním, že toto dítě je právě to vaše (nikdy se mi nestalo, ale možné to je)...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 23:57

Zápis v pase rodičů už v průběhu června přestal stačit (navíc u čtrnáctiletých dětí mám pocit že nestačil ani předtím), děti už musí mít svůj vlastní pas nebo v rámci EU jim postačí občanský průkaz. Na to, že na hranicích kontroly nejsou, bych nespoléhala. V Polsku jsem tedy nebyla, ale v Německu i Rakousku mívám zkušenost, že nás kousek od hranic běžně kontrolují policajti, jen tak, preventivně. Zkontrolují doklady k autu, pasy všech pasažérů, přepočítají děti v pase zapsané (no, to už teď ne, když zápisy neplatí)... prostě jako dřív běžně dělávali na hranicích.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.