Špatný vysvědčení vs škola

Od: Datum: 29.06.12 21:19 odpovědí: 14 změna: 02.07.12 01:06

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestly se s jednou čtyřkou a 4 trojkama dostanu na sociálně právní školu? většina lidi říkají že ano ale já si myslim že s těmahle známka můžu akorát na učnák. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: samadoma*
Datum: 29.06.12 21:23

Markitko ,přála bych ti ,aby to šlo ,pokud je to tvůj sen ,ale vždy na školních výsledcích můžeš ještě zapracovat ,v tom ti nic nebrání?Ve kterém jsi ročníku? Myslím ,že čtyřku bys mít určitě k přijetí neměla...

doplněno 29.06.12 21:24:

Můžeš přesně definovat obor ,který chceš studovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: markitka
Datum: 29.06.12 21:26

zemřela mi matka a na tu školu sem se prostě nedokázala soustředit.

Od: samadoma*
Datum: 29.06.12 21:35

*mala*to je mi líto . Tak pokud máš ještě čas ,nevím ve kterém jsi ročníku ,pokus se na to nyní soustředit ,třeba i kvůli mamince ,pomůže ti to možná i lépe snášet bolest ze ztráty ,když se budeš na školu maximálně soustředit ,a máma ,ta na tebe tam nahoře bude určitě pyšná *pusa*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: markitka
Datum: 29.06.12 21:39

to určitě pyšná bude. jsem v 8

Od: samadoma*
Datum: 29.06.12 21:47

Věnuj ted co nejvíc péče sobě a učení ,klidně si s mamkou v duchu povídej ,že se tam moc chceš na tu školu dostat a že pro to uděláš prostě vše ,co půjde :) odprostíš se od smutných myšlenek .myslím ,že důležité bude ,jak uděláš přijímačky ,takže nic není ztraceno ,moc ti to přeji a držím všechny palečky ,ahoj ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.06.12 21:25

To nikdo neví, je třeba to zkusit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nestastna7*
Datum: 29.06.12 21:29

v dnešní době se chodí se čtyřkami už i na gympl...šanci máš, věř mi..:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vvj*
Datum: 29.06.12 21:35

Nevím na jakou školu se přesně hlásíš , ale pokud je to klasická s přijímacími zkouškami tak se netrap , protože když zvládneš příjimačky tak jsi za vodu za vysvědčení zas tak moc bodů není jak si všichni myslí , ale doporučuju ti zkusit nějaké olympiády,když se jim budeš trochu věnovat můžeš nahnat nějaké body třeba ze zeměpisu , češtiny a dějepisu a z matiky se hodí na každou školu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 22:28

Slečno, šikovná, vyučená a pracovitá má v životě lepší uplatnění, než kdejakej středoškolák či gymnazista. Sociálně právní škola je taková berlička pro úplný blbce, aby měli pocit, že něco jsou. Máme takovýho exota v rodině. Ten zase dělá vysokou školu psychosociálních studií, či jak se to nazývá a většího debila jsem ještě nepoznal. Jak sám říká, má našlápnuto do politiky a potřebuje nějaký titul...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.06.12 11:21
avatar

Znám několik absolventek školy sociálně právní. Od úžasné, vstřícné a neskutečně milé paní, až po takovou nafoukanou kozu s 5 cm nehty , kterou obtěžuje, když někdo od ní něco potřebuje. Není to ve škole, je to prostě v člověku.

Vysvědčení nemáš nic moc, co si budeme povídat. Ale máš před sebou ještě jeden rok a když se do toho od začátku opravdu obuješ, budeš se doma svědomitě připravovat a učit, tak se vysvědčení ještě dá zlepšit. Co taťka, jaký je? Vytvoří Ti podmínky pro učení?

Pokud jsi nám tady nekecala, držím Ti palce. Uč se, učíš se pro sebe /a taky trochu pro svou maminku*andel*/. A uvidíš, že Ti ta škola vyjde. Musíš jen chtít a něco pro to udělat. Samo nejde nikdy nic. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.12 15:44
avatar

Když uděláš perfektně přijímačky, tak máš stále šanci se na střední školu dostat. Nic není ztraceno. Beru to dle syna, taky končil devítku se čtverkami, dostal na přírodovědné lyceum - udělal totiž perfektně přijímací zkoušky. On je totiž příšerný lenoch s nadprůměrným IQ a nechce se mu učit. Na střední škole šel do sebe a patří mezi nejlepší žáky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petapeta*
Datum: 30.06.12 16:27

Jenže v současnosti mnoho středních škol přijímačky nedělá a berou podle průměru na základní škole. Ono také velmi záleží, z jakých předmětů ty špatné známky jsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokr
Datum: 30.06.12 19:45

Vzdělávání býval můj obor. Mohu být upřimný, ale nebude to nic lichotivého a nejen pro Vás...

To si nikdo nevšiml, jaké děláte hrubé gramatické chyby? To není otázka momentálního stresu, to je naprosté nezvládnutí látky základního školství. Nepochybuji, že budete manuálně zručná, vyberte si nějaký učební obor, buďte zručnou kadeřnicí, švadlenou (vlastně to ne, trh je zamořený textilem z Asie)... Cukrářkou... co já vím. Netrapte se nějakou sociálněprávní...a užívejte realit léta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 02.07.12 01:06

Určitě si tam zkus dát přihlášku. Je to škola od školy. Doporučuji ti zavolat si přímo do té, kam se hlásíš, někde ale třeba na průměr neberou nikoho, někde za něj dávají jen plusové body, někde to dělají tak, že do ěnjakého průměru berou bez přijímaček a ostatní dělají přijímací zkoušky. Kdybys zvládla ty zkoušky, není důvod, aby tě nevzali.

Na učňácích většinou bývá místo i později. Tak kdyby to nevyšlo, měli by tě někam vzít.

Rozhodně doporučuji zavolat si do konkrétní školy, zeptat se na své šance, a o prázdninách popřemýšlet o tom, jaký učňák v případě neúspěchu volit, co by tě bavilo.

Taky o prázdninách, i když vím, že je to pruda, opakuj učivo, nebo nakoukni do knih pro další ročník, pokud už je máš, ať máš náskok. Pokud ne, myslím, že i na netu je spousta stránek, kde můžeš procvičovat třeba češtinu, ale i jiné znalosti. Je to interaktiví a někdy i celkem zábavné. Pokud bys chtěla nějaké tipy, ráda ti je dám. Zrovna tak na angličtinu.

Jinak i kdyby ses dostala jen na učňák, nevěš hlavu. Po třech letech na učňáku se můžeš přihlásit ještě na dvouleté nástavbové studium, kde si doděláš maturitu. Sice ti to bude trvat o rok déle, než kamarádům, než maturitu získáš, ale to vůbec nevadí.

doplněno 02.07.12 01:08:

Osobně ti doporučuji zapracovat na češtině minimálně, to prosím neber zle, ale už v položení otázky ti chybí čárky ve větě, možná na to jen pečeš, protože máš pocit, že na tom na netu nezáleží... ale pokud pokulháváš v češtině, je to něco, co musíš napravit nejen kvůli známkám, nejen kvůli přijetí na střední... i na učňáku je čeština. A hlavně, až budeš jednou někam posílat životopisy a někde pracovat, dobrá čeština je tvoje vizitka. To prosím vážně neber jako "buzeraci", vím, že to teď nemáš lehké, ale právě proto je potřeba na sobě pracovat, aby tě jednou čekala co nejlepší budoucnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.