Studium IT-potřebné znalosti

Od: Datum: 29.06.12 16:38 odpovědí: 8 změna: 29.06.12 18:53

Dobry den, nezvladl jsem příjímačky na medicínu a tak bych si chtěl vybrat jinou vysokou skolu.

Moc by mě zajímali informační technologie. Vystudoval jsem gymnázium, kde jsme měli výuku grafických editorů, pascalu, html editoru a MS office programů. Stačí to abych zvládl studium např na Unicorn college nebo na VS mie?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: michal0
Datum: 29.06.12 17:04

Vždykcy mě pobaví když někdo z gymlu chce na IT a vyrovnávat se s děckama ze střední kteří studovali IT 4 roky včetně praxí :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 17:11
avatar

Možná důležitější by bylo taky znát matematiku včetně diferenciálního a integrálního počtu a analýzy. A taky asi něco z logiky. Ale jinak jo, samozřejmě to stačí, počítá se s tím, že řada lidí přijde třeba z průmyslovky a řada dalších naopak z gymplu nebo tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michal0
Datum: 29.06.12 17:13

Ale hlavně tam půjdou studenti informatiky ze sš

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.12 17:53
avatar

No to nevím, "za nás" nic takovýho nebylo, v kraji nejspíš nebyla jediná střední škola, zaměřená na IT.

Většina byla z průmyslovek a z gymplů, ale i lidi z ekonomky a odjinud.. Nekončili při první zkoušce, ale zato znatelné množství skončilo na matematice.

Jestli se potřebná úroveň někam posouvá, tak leda dolů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alfaomega
Datum: 29.06.12 18:42

Ve škole jsme měli semináře z informatiky ale jak jsem už zmínil, já jsme šel na Bi, Fy a Ch. Víte, jak by se to dalo dohnat?

Od: michal0
Datum: 29.06.12 17:12

Řeknu to takhle, zkusit to můžeš ale budeš mít nejspíš problémy. Kamarád taky zkoušel z gymlu na informatiku v Brně. Vzali ho ale většina gympláků při prvních zkouškách vypadla protože jim chyběli znalosti. Když řekneš že si dělal gr. editory, html a office tak se ti vysmějou do očí. Tohle já dělal na zš, to jsou dnes úplně základní věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stark*
Datum: 29.06.12 17:32

Já bych rád oponoval zdejším diskutérům - jestliže máš o PC zájem, tak to určitě zvládneš, taky jsem šel na IT obor z gymplu ( a pár dalších spolužáků taky) a nemáme problémy... ale hlavní je podle mě ten zájem, protože jestli to chceš studovat jen proto, abys studoval VŠ tak nevim.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alfaomega
Datum: 29.06.12 18:53

CHtěl bych se ještě zeptat, kdybych náhodou šel na VŠ manažerské informatiky a ekonomie, znamená to, že stačí matika a základy programování, že ano?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.