Zápis na VŠ

Od: Datum: 27.06.12 18:49 odpovědí: 6 změna: 30.06.12 01:03

Zdravim,

letos se hlásím na VŠ, jsem přijatá na školu na kterou bych chtěla, ale existuje škola na kterou chci víc. Čekám jak mi vyjde odvolání. Problém je v tom, že zápis na školu kde jsem přijatá je příští týden, do té doby mě nestihnou vyrozumět. Mohu se zapsat na školu kde jsem přijata a pak pokud mi vyjde odvolání se přehlásit jinam? Nebude v tom problém? Nebo je to závazné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.12 19:00
avatar

Pokud se zapíšete ke studiu, ale v září/říjnu nenastoupíte, škola Vás poté vyřadí. Je to tak nějak uvedeno v těch přijímacích papírech, které jste buď dostala, nebo ještě dostanete.

A klídek, takto to dělá hodně lidí:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 27.06.12 19:01

Je to běžná praxe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: di*
Datum: 28.06.12 13:01

Super :)

Datum: 28.06.12 14:24
avatar

Nikam se "nepřehlašuje". Prostě se zapíšete na obě školy a do jedné chodit nebudete. Nebo jim to můžete pak dodatečně oznámit. Po půl roce Vám přijde "vyloučení" za to, že jste nesplnila kredity k postupu do dalšího semestru (budete mít 0 kreditů).

doplněno 28.06.12 14:27:

Jen pak pozor na zdravotní pojištění - škola, na kterou nechcete jít, vás zřejmě nahlásí a pak odhlásí. I když budete pokračovat ve studiu na jiné škole, pojišťovna to nebude vědět a bude po vás pojistné vymáhat. Tak kdybyste se pak dostala na tu lepší školu, raději si to pohlídejte...

Toto s pojištěním se stalo mému bráchovi, přihlásil se na VŠ do Brna a do Zlína. Brněnská ho nahlásila a odhlásila a pojišťovna po něm vymáhala dluh na pojištění, i když byl v té době studentem Zlínské VŠ. Ale vše se urovnalo - naštěstí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 28.06.12 23:53

Zapiště na školu, kam už přijatá ste. Pokud se dostanete na druhou, zapiště se na ni a hned následující den písemně doporučeným dopisem ukončete studium na té první škole. nečekejte až do doby, než vás vyhodí, mohloby to být až na konci semestru, tato doba by se vám však započítala do doby studia hrazené státem a za pár let by se vám mohlo stát, že byste zbytečně musela platit.

doplněno 28.06.12 23:54:

Takže jak říkám, klidně se přihlásit na obě ale hned jak budete vědět, že jednu nechcete, škrtněte se.

K pojištění jak se píše výše: dle mé pojišťovny musím osobně každý akademický rok nosit na pojišťovnu potvrzení o studiu, na to taky pozor

Ohodnoceno: 2x
 
Od: anyk
Datum: 30.06.12 01:03

Cituji @askmenow :"Nečekejte až do doby, než vás vyhodí, mohloby to být až na konci semestru, tato doba by se vám však započítala do doby studia hrazené státem a za pár let by se vám mohlo stát, že byste zbytečně musela platit."

To je svatá a AKTUÁLNÍ pravda, přesně tak to říkali i na VŠE. Kdyby jsi pak jeden rok opakovala nebo něco, musela by sis ho zbytečně platit.

A ještě dodám informaci pro ty, co se pak chtějí "ucházet" o ubytovací stipendium - NA TO POZOR, JE TO DŮLEŽITÉ - POKUD SE ZAPÍŠEŠ NA VÍCE VYSOKÝCH ŠKOL, UBYTOVACÍ STIPENDIUM MŮŽEŠ DOSTAT JEN NA TÉ, NA KTEROU SES ZAPSALA PRVNÍ (přestože na ní třeba nebudeš chodit a odhlásíš se/vyřadí tě), Nevím proč to tak je, ale prostě to tak je...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.