Jak připravit rodinu na špatné vysvědčení?

Od: Datum: 26.06.12 20:14 odpovědí: 10 změna: 27.06.12 19:34

Drazí přátelé Letos mám dosud to nejhorší vysvědčení, co jsem kdy měl. 7 dvojek. Vždycky jsem chtěl jít na gymnázium a potom jít studovat jazyky a nebo žurnalistiku. Jenže učitelka mi dala z ČJ 2 a k tomu dost pochybuju, že mě s tímhle vezmou na nějaký slušný gymnázium. K tomu jsem rodině slíbil, že se polepším, v minulým pololetí jsem měl 5 dvojek. Hlavně babička bude ze mě zklamaná :/ Jak to zvládnout v Den D? Děkuji za odpovědi, J :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.12 20:27

Jardo, 7 dvojek je pořád hezké vysvědčení, těsně pod vyznamenání. S dvojkami se na gymnázium můžeš v pohodě dostat - záleží, odkud jsi a jaký tam je na gympl nátřesk. Nejdůležitější jsou většinou stejně přijímačky, když jsem dělala přijímačky já, průměr 1.00 mi byl k ničemu. Ale to je zase případ od případu, musíš si prozkoumat přímo konkrétní školu. Ale marné to není, dnes se prý dostávají i troj/čtyřkaři...

Rodičům určitě neříkej, že to není tvoje vina a učitelé si na tebe zasedli. Pokud to teda není táhlý problém, o kterém rodiče ví. Sledovali, jak se tvé známky vyvíjí během roku? :) Uznej, že se ti něco nepovedlo a navrhni, co pro to uděláš, aby to bylo příště lepší - třeba že se od nich necháš před testy přezkoušet, budeš více číst nebo se dívat na filmy s titulky v AJ (záleží, z čeho ty dvojky máš). Ale upřímně, když jsem četla nadpis otázky, myslela jsem si, že sem píše nějaký čtyřkař nebo propadlík. Škoda toho vyznamenání, ale pořád je to hezký výsledek. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.06.12 20:35

Sedm dvojek? Co bych za to v devítce/osmičce dala. Na gympl (velmi kvalitní) jsem se dostala i s jednou 4 (z hudebky :D)

Od: ron*
Datum: 26.06.12 20:37

Jardo,

máš pěkné vysvědčení. Nevěš hlavu, důležité je, že ses snažil. A hlavně, jak se k tomu postavíš příští školní rok.

Ne vždy známky vyjdou, jak si přeješ. S rodiči i s babičkou si promluv. Řekni, že Tě to mrzí a že jsi zklamaný. Nevymlouvej se na kantory.Určitě to pochopí a povzbudí Tě do dalšího roku. Na gymnázium se dostaneš, příští rok se snaž hned od začátku. Teď si ale užij prázdniny a odpočinek. :)

Datum: 26.06.12 20:43

Brácha je teď v prváku na prestižním gymplu, na konci devítky měl z češtiny 3, matika 1, přírodopis 2, fyzika 1... o známkách to není. Je to o tom, co máš v hlavě a jak zamakáš, brácha na známky dost kašle:)

Od: hankauk*
Datum: 26.06.12 20:49

Jardo, to je nádhera! 7 dvojek je naprosto pěkné vysvědčení. Pokud z něho rodiče nebudou mít radost, tak je mi jich předem líto. Občas se prostě stane, že některé předměty nevyjdou tak, jak by si člověk představoval. Ale to se dá vždycky zlepšit. Do konce základky máš ještě dva roky, tak není nutné stresovat se dopředu. Docela by mě zajímalo, jaké známky měli tvoji rodiče? Někdy si totiž rodiče řeší přes děti svoje mindráky z mládí a to není dobře. Rodiče na tebe můžou být pyšní a pokud bys byl mým synem, tak bys určitě dostal velkou pusu a nějaké překvápko. *pusa*

Ohodnoceno: 4x

Od: n
Datum: 26.06.12 23:32

Hele, me by u syna 7 dvojek nevadilo, to je docela sluzny vysvedceni, ale me by vadila ta zurnalistika. Vzdyt mas skoro vyznamenani, tak proc chces proboha studovat zurnalistiku?

Datum: 27.06.12 10:13

Jardo to je přece luxusní výzo. Nechápu vaše rodiče a babičku už vůbec ne. Jako rodič přece musím vědět nač potomek má, zda se poflakuje a nebo naopak snaží a pak chválím třeba i za čtyřku. Navíc, samé jedničky nejsou záruka spokojeného života a výborný žurnalista klidně může na základce mít i horší známky než je dvojka. Rozhodně jsem nebyla na základce jedničkář, netajím se tím, že jsem matematický analfabet a VŠ jsem vystudovala. Nesnáším rodiče co neví co by chtěli po svém dítěti a způsobují mu trauma které vede až k tomu, že se nešťastný student co neudělal nějakou praštěnou maturitu jde oběsit.

Datum: 27.06.12 18:29

Máš pěkné vysvědčení. A nemáš proč se nervovat. Co by za takové výsledky dali různí propadlíci.

Pokud chceš rodinu na vysvědčení připravit, řekni jim, že s velkou pravděpodobností budeš mít trojku z češtiny. Že jsi popletl diktát a sloh a...No a až vysvědčení doneseš, řekni, že se paní učitelka smilovala a dal Ti dvojku. Všichni budou jásat, že tam není ta trojka a nikoho ani nenapadne počítat dvojky!

Jak říkala babička v jedné knížce: No a co, hlavně že nekrade a že mu chutná. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.06.12 18:41

Podle mě to není špatné vysvědčení, i když se ve srovnání s předešlými může špatným zdát. Ale pro rodiče by to nemělo být překvapení, protože by měli mít o tvých školních výsledcích přehled po celý rok. Pokud budou překvapeni, tak by se měli zamyslet sami nad sebou, co zanedbali. Jenom oni tě znají, oni vědí o tvých možnostech a schopnostech a oni mají největší možnost tvé výsledky případně ovlivnit.

Od: ireallyhatetopaythistoll*
Datum: 27.06.12 19:34

Opravdu se nad tímto netrap. Vždyť máš velice dobré vysvědčení a rodiče by měli být právem pyšní!
Známky tak jako tak nejsou směrodatným měřítkem kvalit studenta. Bohužel náš školský systém je nejen v tomto ohledu nastaven dosti "křivě" a studenti jsou známkami (de)motivováni k co nejtěsnější konformitě s ním (český školský systém je koncepčně silně zastaralý, ale polemik na toto téma se nyní zdržím, jelikož je to předmět sáhodlouhé diskuze - jen tím chci říci, že úloha známek se opravdu velmi silně přeceňuje a z hlediska osobního rozvoje jde o téměř čistě demotivující faktor). Po přečtení nadpisu jsem si hned myslel, že sem píše nějaký "čtyřkař" nebo "propadlík", ale ty jsi úplně na opačné straně spektra a rodiče by na tebe měli být naopak hrdí.
Osobně jsem absolventem osmiletého gymnázia, a co si pamatuji, u přijímacích zkoušek se na známky snad vůbec nehledělo - důležitý byl přijímací test. Je to tedy skutečně o tom, jaké máš znalosti, ne o tom, že jsi měl nebo neměl na vízu pár dvojek. Navíc pokud rodiče chodí na třídní schůzky, jistě o tvém prospěchu musí něco málo vědět, nebo se mýlím? Já si myslím, že i kdyby na konci roku byly informace o tvém prospěchu pro rodiče novinkou, žádný šok to pro ně nebude. Nemáš přeci žádné špatné známky! Snaž se být uvolněný a co nejvíce v pohodě, nevěřím, že by ses měl reakce rodičů jakkoli obávat.
Na závěr taková menší poznámka pod čarou - bývaly doby, kdy i já jsem byl "šprt", čistý jedničkář, premiant a výborné známky pro mě znamenaly vše. Nicméně před dvěma lety jsem odmaturoval z ČJ za 4 a nyní pro mě psaní, novinařina a překlady představují nejvýznamnější zdroj příjmů (primárně ovšem stále studuji na VŠ, a to ekonomii a informatiku). Nikdy se nenech odradit známkami, neúspěchy a míněním ostatních lidí; vždy vytrvale jdi za svým cílem, neboť právě vůle pokračovat dále tě žene vpřed!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.