Jak se naučit text?

Od: Datum: 30.12.12 00:26 odpovědí: 3 změna: 30.12.12 10:17

Dobrý den,

učím se jeden středně dlouhý monolog (kniha Šepot; Isabel Abedi), který má dohromady asi tři stránky. Mám ho na recitační soutěž a první kolo bude už 7.1.

Text si ale bohužel vůbec nemůžu zapamatovat, trvá mi dlouho, než se naučím pár slov a přitom je to moje nejoblíbenější knížka a dokážu se do ní vcítit. Potřebovala bych nějaké zaručené tipy, jak se rychle, efektivně a dobře naučit takovýhle text. Prosím, poraďte mi, jak to děláte vy, uvítám i odkazy od odborníků, ale každá rada mi moc pomůže.

Předem mockrát děkuji!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.12 05:51

Pro soutěž je lepší si vybrat samostatný text s příběhem (nikoliv úryvek z knihy). Zkus se podívat třeba na Svatou noc od Karla Čapka.

Ohodnoceno: 0x

Od: ron*
Datum: 30.12.12 08:43

Dobrý den.

Text je třeba si nejdříve pořádně přečíst, porozumět mu do posledního slova, pochopit smysl. Poté si text rozdělte na několik úseků (odstavců). Každý z nich se naučte samostatně- zvlášť, je to jednodušší, než si zapamatovat text o délce tří stran. Určenou část si přečtěte a nahlas si ji přeříkávejte. Soustřeďte se na to, co říkáte, nemyslete na nic jiného, učení si rozdělte do několika dnů. Co jste se už naučila, si zopakujte. Až budete dobře umět jednotlivé části, snadno odříkáte text celý. Přeji Vám v recitační soutěži úspěch.*palec*

Od: jumba
Datum: 30.12.12 10:17

Já si pomáhal tak, že jsem se snažil vžít do děje. Musíš se stát dívkou Noah a vše prožívat, jako bys do toho tajemného domu vstoupila právě Ty. Potkala kamaráda Davida a vše spolu prožíváte, jako skutečnost. Rozdělit si to na odstavce, dobře si to přečíst, zapamatovat. Potom se přenes do děje. Takto jsem se učil i básničky, nebo potřeboval napsat nějaký děj do slohu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.