Povinný turistický kurz

Od: Datum: 24.06.12 00:43 odpovědí: 2 změna: 24.06.12 03:00

Dobrý den,
Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně turistického kurzu.
Jsem studentka střední zdravotnické školy v Hradci Králové, a minulý rok, když jsem byla ve druhém ročníku se jelo na sportovně-turistický kurz.
Bohužel, jsem na něj nemohla jet z důvodu akutní operace.
Teď, když jsem ve třetím ročníku, mi bylo sděleno, že tento kurz je povinný, že ho musí splnit každý, aby měl uzavřenou klasifikaci za třetí ročník.
Tento turistický kurz už právě teď probíhá a já jsem jet nemohla z finančních důvodů. (Kurz stojí 3000 Kč) a při finančních možnostech naší rodiny si to nemůžeme dovolit.
Když jsem tento důvod byla říct mé učitelce, řekla, že to není důvod, proč bych tento kurz splnit nemohla, a že pokud nepojedu, neukončí mi třetí ročník.
Navíc v týdnu, kdy jsem měla jet na náhradní kurz zrovna probíhá praxe v nemocnici a kdybych chyběla tam, tak mi řekla jiná učitelka, že by mi neukončila ročník z praxe.
Dnes jsem od učitelky dostala lísteček pro mé rodiče, že mi neukončí třetí ročník z důvodu neabsolvování turistického kurzu, a že v září, až pojede vyšší odborné studium na turistický kurz, tak budu muset jet s nimi a až po jeho splnění mi klasifikaci uzavřou.
Na tento kurz se mi samozřejmě nechce jak z finančních důvodů, tak protože bych tam nikoho neznala a raději bych se učila se svojí třídou normálně ve škole.
Chtěla bych vědět, zda mají právo mě na turistický kurz nutit a při jeho neabsolvování mi neuzavřít klasifikaci za třetí ročník?
Předem Vám děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 24.06.12 02:03

Pokud je to povinná součást výuky, řekla bych, že právo mají.

Řekla jste učitelce, která vyžaduje praxi a učitelce, která vyžaduje kurz, že se vám to kříží?

Zeptala jste se ředitele/ředitelky školy, jak to skutečně je?

Zkusila jste zjistit, zda neexistuje nějaká sociaální dávka, podpora, pro dotování tohoto kurzu? (Vím, že třeba na základkách mohou sociálně slabé rodiny žádat o částečné či celkové uhrzení škol v přírodě, ale nevím, koho žádají, zda školu nebo někde na úřadě, někdo tady jistě poradí).

A jak ten kurz probíhá? Píšete, že chodíte na zdravotní školu, nějak mi to nejde dohromady... na tom kurzu dochází i k výuce, nebo co se tam děje?

doplněno 24.06.12 02:04:

Spadá kurz pod nějaký předmět? Nebo jak se promítá do klasifikace?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.12 03:00
avatar

Neabsolvovala-li jste povinnou část studia, není podle mne možné klasifikaci uzavřít. Zdá se mi lepší, že k tomuto došlo nyní, kdy máte ještě možnost situaci napravit. Horší by to bylo na konci 4. ročníku - kdyby Vás např. nepustili k maturitě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.