Nepřijali mě na vysokou, co dál?

Od: Datum: 23.06.12 10:32 odpovědí: 5 změna: 24.06.12 13:11

Dobrý den,

skoro jako každý maturant jsem si dala příhlášku na vysokou školu.Bohužel mě ale nepřijeli:( Odvolávat se nebudu, brali okolo 40 lidí a ja byla až nějaká 300 takže by to nemělo asi cenu. Chci se zeptat, co mohu delat ted? Koukala sem na na vyšší odborné školy ale zatím mě nijak žádná moc nezaujala, na pracák jít taky nechci. Přemýšlela sem že bych zkusila 2 kolo přijim. řízení, pokud ho nějaké vysoké školy vyhlásí a nebo vycestovat jako au-pair. Co by jste mi poradili vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.12 10:54

Já nevím, za mého mládí, kdo se po maturitě nedostal na vejšku, ten si našel práci. Obvykle jsme tedy o našem budoucím zaměstnavateli měli jasno už před maturitou, protože jsme chodili na praxi a na brigády, takže jsme měli možnost si nástup předjednat, pokud s námi byli spokojení.

Ovšem pokud nevíte, kam se vrtnout, tak au-pair mi taky nepřijde jako špatná volba.

Dávat přihlášku na NĚJAKOU vejšku jenom proto, abych měla NĚJAKOU školu... to mi přijde divné a tak trochu nepochopitelné. Vždycky jsem myslela, že studium na vysoké škole se odvíjí od toho, co by člověka bavilo, co by chtěl v životě dělat... tady mi přijde lepší třeba ta au-pair a třeba další rok zkusit přijímačky znova. Nebo, pokud budou rodiče ochotni vás nadále živit, bývaly roční jazykové kurzy, které se z hlediska zdravotního pojištění počítaly jako studium, když na ně student navázal po maturitě - právě zejména pro studenty, kteří se na svoji vejšku nedostali, tak pilovali jazyk a vejšku zkusili další rok.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janamm*
Datum: 23.06.12 10:58

Já sem si nedala přihlášku jen na nějakou vejšku. Dala sem si příhlášku na právnickou fakultu, jelikož už od prvního ročníku střední školy sem veděla že chci práva studovat. O jazykovce sem tez premýšlela ale to jsou další finance navíc a to já už z rodiču tahat nechci. Zkusím au-pair jelikoz tady praci jen tak nesezenu.

Datum: 23.06.12 13:10
avatar

Rádce nademnou reagoval an to, že jste napsala "zkusila bych 2.kolo přijímaček, pokud ho NĚJAKÁ škola vyhlásí." Je fakt blbost jít na nějakou školu, kde se náhodou uchytíte. Na práva se bohužel dostanou jen ti nejlepší s percentilem nad 92%, a pak už je to o tom, kdo byl lepší. Můžete to zkusit přístí rok, ale pokud se opět nedostanete, co pak? Zkuste se podívat po nějakém oboru, který by Vás bavil a byl Vám blízko.

Dost kamarádek mi odjelo buď po střední, nebo prostě během vysoké na rok na Anglie, Skotska i USA dělat právě au-pair. Půlka byla nadšená, dobrá rodina, fajn děti, dobré peníze, zlepšení angličtiny.

Druhá půlka nic moc, holky musely i několikrát měnit rodinu, protože paní je považovala za služku, jinde si pán usmyslel, že aupairka bude jeho milenka, jinde příšerné bydlení a hrozné děti.

Pokud si pečlivě vyberete kvalitní organizaci (teď honem nemůžu najít to správné slovo), která Vás pošle do dobré rodiny, žádný stres:) Je to dobrá zkušenost, člověk se otrká, naučí se pořádně jazyk a trošku se postaví na vlastní nohy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.06.12 11:16
avatar

Příjde mi, že odkládáte rozhodnutí a řešení. Za rok, budete v téže situaci, ale o rok starší. Když to ani pak nevýjde? *zed*Nemůžete se postavit k tomu tak, že když ne JUDr. tak nic! Co např.Sociálně právní? Nebo já nevím co, ale škoda roku, když máte hlavičku na správném místě. Když okusíte život s vlastním výdělkem, pak se vám bude špatně vracet ke kapesnému od rodičů. A zůstat jen s maturou? No, neblázněte, když na to máte!*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.12 13:11
avatar

Já bych se asi porozhlédnul po něčem jiném. Pokud chceš studovat pouze tento obor, tak bych se asi začal zajímat o to, zda není někde také kombinované studium tohoto oboru. Můžeš si při tom vydělávat a současně studovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.