Platí předškolák ve školce školné?

Od: Datum: 22.06.12 08:50 odpovědí: 7 změna: 11.09.12 13:14

Dobrý den,
syn byl přijatý do školky jako předškolák.
Dnes jsme si byli pro informace a dozvěděli jsme se, že musíme platit každý měsíc 600školné a 500obědy, takže každý měsíc 1100Kč.

Když dcera byla před čtyřma rokama v předškolní školce tak jsme platili akorát obědy.
Za ty čtyří roky se to změnilo? Nebo nám paní ředitelka řekla špatné informace.
Děkuji za radu.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 22.06.12 09:11
 

Dobrý den,

u nás se platí stravné 33 Kč za den, předškolák 36,- Kč za den.

Školné platí jen předškoláci s odkladem školní docházky (600Kč).

 
Datum: 22.06.12 09:40
 
avatar

Pokud školka náleží vašemu bydlišti, tak by se školné pro předškoláka platit nemělo, jen stravné. Pokud ovšem navštěvujete "lepší" školku, ikdyž je nějaká blíž vašemu bydlišti, do které byste měla svého syna dát, tak platíte i školné.

Zajděte si za ředitelkou a domluvte se.

 
Od: louda
Datum: 22.06.12 09:54
 

Děkuji za odpověď
školku máme kousek od baráku, takže náleží našemu bydlišti.
Hledal jsem na internetu kdy předškolák platí a kdy ne školné, ale nikde nemohu nic najít.

Od: krkovicka*
Datum: 22.06.12 10:01
 
V naší školce jejímž zřizovatelem je mestka část a magistrát se školné platilo i pro děti s odkladem.Po dvou týdnech ministerstvo školství tohle nařídilo že tedy ne ale správné je to co píše mikihans.Záleží na školce zda toto bude vybírat.Ovšem ředitelka by měla mít od toho doklad který visí na vyvěsce školky informace o platbách v školním roce 2012.
doplněno 22.06.12 10:02: Zkuste hledat na stránkách ministerstvo školství.
 
Od: askmenow*
Datum: 22.06.12 23:23
 

To že je kousek od baráku nemusí nutně znamenat, že je to vaše spádová školka, obzvlášť pokud máte poblíž dvě školky, klidně můžete náležet i té o něco vzdálenější.

 
Od: sadab
Datum: 11.09.12 13:14
 

Takže když mám trvalé bydliště dejme tomu v Olomouci a bydlím v Přerově a malé chodí do školky tam tak školné platit musím? to je teda pěkně nefét přece ho nebudu vozit do školky tak daleko...

 
Datum: 22.06.12 10:46
 
avatar

Dobrý den. Je to takto: Od 1.1.2012 na základě novely školského zákona č.472/2011 Sb. došlo k některým důležitým změnám :

Od 1.1.2012 musí děti s odkladem školní docházky platit plné školné.

Dle § 123 odst. 2 "Vzdělávání v posledním ročníku mateřské školy zřizované státem,krajem, obcí nebo svazkem obcí se poskytuje dítěti bezúplatně po dobu nejvýše 12 měsíců."

Pokud budete žádat o odklad školní docházky, musíte ke své žádosti připojit vyjádření poradny a také odborného lékaře nebo klinického psychologa (dle § 37 odst. 1.)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.