Jak se učit?

Od: Datum: 21.06.12 22:28 odpovědí: 3 změna: 22.06.12 07:12

Ahoj, mám vždycky divný pocit při učení..čtu si to..apk si to zkusím říkat nazpaměť,ale pak když se kouknu na to, co už sem si nazpamět říkala, tak si říkám, že sem to asi zapoměla nebo co..nevíte čím to je?..Pak to třeba při zkoušení říkám ..ale mám fakt když se to učím divnej pocit, že to prostě neumím..není to třeba z nervozity? Předem díky za odpověď :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 21.06.12 22:45
Možná z nervozity a možná tak jako se to dělo mně,byla jsem přetazena.Nachvili se odpoutejte od učení.Stačí si prezpivat písničku z rádia.Procházení po pokoji a mozek Nachvili tzv.vypnout.Deset minut a pak se k tomu vrátit s nadšením.Pak to zase půjde.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.06.12 22:59
avatar

Je to nervozita, trošku tréma z předpokládaného zkoušení. Nevím, o jakém předmětu konkrétně mluvíš, ale hodně pomáhá snažit se to pochopit, nejen se to našrotit.

Třeba v matematice je nutné některé vzorečky vědět, ale spousta věcí pak jde odvodit a spočítat. V dějepisu když pochopíš proč se nějaká důležitá událost stala a dáš si to do souvislostí, už se Ti pak třeba přesné datum vybaví samo. V zeměpisu koukneš na mapu a tam co jsou hory označeny hnědou barvou, se asi logicky moc nebude dařit třeba jahodám...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 22.06.12 07:12

Je to i nervozita. Ale zároveň si myslím, že se nesoustředíš plně jenom na učení. To je důležité.

Je dobré se učit s tužkou a papírem. Piš si vzorečky, slovíčka apod. , podstatné - záchytné body. Napiš si v bodech, co se učíš, takovou osnovu.

Při zkoušení si body vybavíš a pak si vzpomeneš i na ostatní poznatky. Mě to pomáhalo. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.