Reparát dřív než v srpnu?

Od: Datum: 20.06.12 19:09 odpovědí: 6 změna: 20.06.12 22:40

Dobrý den .. jsem v prvním ročníku na střední škole. Vždy jsem měla problémy s matematikou a teď mě hrozí nedostatečná. Měla jsem tam čtyřky a pětky .. a teď na velkou písemku jsem dostala 5. Vím, že v srpnu můžu dělat reparát, ale nejde to nějak zařídit, abych je mohla dělat dřív? Nechci si zkazit prázdniny... příští týden máme před vysvědením výlet a jsou volné jen dva dny...tak jestli by to nějak nešlo:/ Mám doučování, snažím se, všechno...ale asi nedostanu nějakou šanci.. :(

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 20.06.12 19:14

Mery, na to se asi budeš muset zeptat ve škole, jestli ti dají ještě možnost známku si opravit.

No moc času už na to nemáš, ale zkus to.

Od: mery*
Datum: 20.06.12 19:17

Já nemám 2 známky... protože jsem chyběla. Tak nevím jestli by mi uznali, jestli bych si za to mohla ty testy napsat :/

Od: ron*
Datum: 20.06.12 19:24

Jak říkám. Musíš se zeptat ve škole. A to hned zítra.*palec*

Od: mery*
Datum: 20.06.12 19:29

Jo, doufám že to výjde :( Jinak děkuju:)

Datum: 20.06.12 22:35

Nešlo. Jde o přezkoušení z učiva za celé pololetí. Jestliže žák nezvládl učivo v průběhu pololetí, je nutné mu dát čas na doučení a na řádnou přípravu k opravné zkoušce.

Opravná zkouška je komisionální. Komise se skládá ze tří osob: předseda (zpravidla ředitel školy nebo jeho zástupce, zkoušející a přísedící). Ředitel školy vypíše termíny opravných zkoušek tak, aby je žáci složili do konce školního roku (do 31. 8.), výjimečně může termín zkoušky z vážných důvodů (např. nemoc žáka) posunout až do 15. září.

Termíny opravných zkoušek se vypisují na poslední srpnový týden - tedy na dobu, kdy už jsou všichni učitelé zpět ve škole. Pochybuji, že by ředitel školy vypisoval kvůli jednomu žákovi extra termín.

- Jedinou možnost bych viděla v možnosti požádat ředitele školy o komisionální přezkoušení ještě před koncem roku (písemnou žádost by rodiče museli řediteli doručit co nejdříve - tak, aby přezkoušení proběhlo ještě před závěrečnou konferencí. Po uzavření známek už zbyde jenom opravná zkouška na konci prázdnin.)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.06.12 22:40

Pětka na velkou písemku? No nezlob se na mě, ale to vypadá na reparát po prázdninách. No bóže, to snad vydržíš, ne? Jestli už nyní máš s matematikou takové problémy, co myslíš, že bude následovat? Matematika bývá většinou rok od roku těžší. Takže být tebou, bych to nyní tak nehrotila, v klidu se o prázdninách doučila a pak si udělala ten reparát. Jo - proč takto píši. Jsem matkou dítěte, které si kvůli matematice zopakovalo celý první ročník znovu. A ano, bylo to jen ku prospěchu věci.

Ohodnoceno: 3x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.