Jak správně používat vysokoškolské tituly

Od: Datum: 20.06.12 11:45 odpovědí: 8 změna: 20.06.12 20:53

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda-li nevíte při posílání např životopisů zda-li mam před jménem uvádět i titul Bc. kdyz jsem dosahl titulu Mgr na jine skole..tedy titul Bc z jine vysoke skoly a Mgr take z jine skoly. Tedy zda-li se ma uvadet jmeno Bc.Mgr. Jan Novák? Nejde o to ze byc si na tom zakladal, jen by mne zajimalo jak to je, kdyz vidim nekde napsana prave takovemto zneni jmeno. Nekdo rika, ze ten clovek ma 2x titul Bc proto si ho pise pred jmenem a nekdo rika ze prave to ma z ruznych skol, pripadne oboru, proto se to tam uvadi. Kdo poradi?:)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.12 11:48

Pokud je každý z Vašich titulů z jiného oboru, používejte oba. Pokud jsou oba tituly stejného oboru, používejte ten vyšší.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.06.12 11:51

Psala bych Mgr. Bc. Pavel Novák. První vyšší titul, druhý ten menší. Ostatní už poradil rádce přede mnou.

(u nás na škole učí PhDr. Bc. XY, Ph.D - taky užívá tituly všechny)

Datum: 20.06.12 11:52

Při posílání životopisů bych v textu uvedla, kterou školu jsem dokončila a s jakým titulem. Ale u jména bych neuváděla. :)

Od: bmbx®
Datum: 20.06.12 11:57

Zcela souhlasím s babkazov, v živopise uvést školy a dosažené tituly, u jména je neuvádět, ono by to v tomto případě nevypadalo zrovna moc dobře ;)

Datum: 20.06.12 12:13

Mgr. et Bc Jan Novák je správně.

doplněno 20.06.12 12:14:

Bc. - chybička se vloudí...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.06.12 12:27

Bohužel v tom máte chybu... latinské et (česky a) se uvádí v případě dvou stejných titulů, nikoliv různých. Takže Mgr. et Mgr. nebo Bc. et Bc. (nositel dosáhl dvou stejných titulů v různých oborech).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.06.12 20:53

Od: petapeta*
Datum: 20.06.12 13:27

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.