Evžen Oněgin - jak se čte?

Od: Datum: 05.03.13 20:19 odpovědí: 12 změna: 06.03.13 15:55

Jak se čte a rozebírá tohle dílo? Nemůžu ho sehnat v knihovně, tak zvažuju jeho koupi, proto byhc ráda předem věděla, jestli bych s tim nesekla po prvních stránkách:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.13 20:32
My jsme ho se tridou cetli v knihovne, moc me nezaujal, neni to muj salek kavy.
Ohodnoceno: 0x

Od: ladaadal*
Datum: 05.03.13 20:36

To ti asi nikdo moc neporadí. Záleží na vkusu každého jednotlivce. Znám lidi, co to zhltli několikrát za sebou. Já vydržel pár prvních stran. Možná lepší nejdřív půjčit a pak uvažovat o koupi. Jako asi s každou knihou.

Datum: 05.03.13 20:39

To je právě problém, knihovna je v našem městě malá a teď před maturitama jsou všechny knížky k maturitě popůjčovaný a rezervovaný dalšíma lidma. Zrovna tuhle jsem nějak pdcenila a teď jí nemůžu sehnat, takže proto zvažuju koupi.

Nicméně díky za odpovědi a doufám, že přibudou další:)

Od: lego®
Datum: 05.03.13 22:44

A Vase mistni knihovna to nemuze zapujcit v okresni knihovne?
Pokud se nepletu tak tyhle sluzby se delaj.

Ohodnoceno: 1x

Od: ladaadal*
Datum: 05.03.13 20:42

No, neprohlížel jsem to, ale zkus projít tyhle soubory. Vyhýbej se těm se znakem zámku, ty jsou zaheslovaný. Hledej PDF, DOC a podobné formáty. Avi, WMV atd budou zfilmované verze:

http://www.uloz.to/hledej/?q=Evzen%20on%C4%9Bgin

doplněno 05.03.13 20:43:

Zahlédl jsem tam myslím i MP3 - to by mohlo být čtení jako kdysi v rádiu. Mám tak načtenýho švejka a je to lepší než to číst sám.:D

Datum: 05.03.13 20:54

Miluju tuto knihu dodnes ale musela jsem k ní dozrát, jako povinná četba se mi moc dobře nečetla. Rozebírá se dobře je tu charakter Oněgina, Lenského, Taťány a o těch se dobře píše.

Od: lego®
Datum: 05.03.13 22:44

Original v RUSTINE a jinak zalezi na prekladateli.

Datum: 05.03.13 23:26

Ale jo, docela se to dá. Tenkrát jsem to prostě přečet a neřešil, dneska by se mi to asi i líbilo. Zbytečný člověk, eh.

Datum: 05.03.13 23:35

Ukázka:
"Já píši vám - co mohu více?
Co ještě mohu dodati?
Teď vím, že máte právo sice
mne pohrdáním trestati,
leč ještě věřím, nešťastnice,
že mne váš milosrdný soud
nemůže přece zavrhnout.

Datum: 06.03.13 07:03

Přesně tak, jak začíná Kartaginec *palec*- vzpomínám dodnes, četla jsem ho v originále i v překladu. A vůbec, ale vůbec mě to tehdy nebavilo. Proč? Protože to byla přece povinná četba. A co bylo povinné, k tomu jsme se jako studenti vždy stavěli s nedůvěrou a despektem.

Dneska, když člověk dozrál a nemusí to číst jen z povinnosti, si ho občas přečtu ráda. Stejně, jako básně F. L. Čelakovského, J. Wolkera, nebo třeba J. Seiferta.

Ono je to všechno v tom, zda je to dobrovolné, nebo povinné.Zvláště u neustále rebelujících studentů. Jaga.:D

Datum: 06.03.13 10:07

kartaginec recitovala jsem ji na soutěži a ještě dnes si ji pamatuji-nádhera a recituje se jedna radost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.