Španělština nebo francouzština

Od: Datum: 28.12.12 11:44 odpovědí: 7 změna: 31.12.12 15:50

Ahoj. Mám možnost se učit španělsky nebo francouzsky.A vůbec si nevím rady, co si vybrat. Základy nemám ani z jednoho jazyka. Ale zatím jsem se dívala jen na čísla a ty mají španěl. i franc. podobné.. Takže si myslím ,že asi mají tyto dva jazyky hodně podobných slovíček. A jelikož jsem slyšela , že je franc. těžší,tak že bych si nejprve vybrala ji a později bych se mohla doučit španělštinu, která by mi snad kvůli podobnosti šla docela lehce. Ale vůbec nevím. Co se týká poslechu , líbí se mi francouzština i španělština nastejno. O francouzštině přemýšlím hlavně i proto, že budu mít větší šanci se dostat do Francie, jelikož naše škola pořádá každý rok týdenní pobyt u francouzských rodin. Do Španělska bohužel naše škola nejezdí.

V budoucnu mám v plánu odjet do Ameriky(nejlépe Kalifornie) a tam asi vedle angličtiny bude určitě používanější španělština než francouzština. Takže mám v hlavě zmatek. Budu mocr ráda za všechny vaše postřehy okolo těchto dvou jazyků. Děkuju moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.12 11:49
avatar

Španělština je o hodně snazší, než francouzština. Záleží na tom, jak jste jazykově "vybavená", jak Vám jazyky jdou. Pokud máte možnost jet ale do Francie, a tam se v jazyku zdokonalit, asi bych volila nejprve tu francouzštinu. Máte pravdu, že potom tu španělštinu už byste se event. doučila snadněji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dolphin*
Datum: 28.12.12 11:52

když máte možnost vycestovat do Francie, volte francouzštinu :) pozdeji se doucite i spanelstinu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 28.12.12 12:28

To zalezi, kolik jazyku uz umis (jsi se ucila) a jestli se eventualne budes ucit oba tyto jazyky. Jestli uz nejaky jazyk umis a budes se ucit oba, tak asi zacni tou francouzstinou. Jestli jsi se jeste zadny neucila nebo se budes ucit jen jedem z nich, asi bych zvolil spanelstinu. Je jednodussi a logictejsi (vyslovnost a pravopis ve francoustine moc neodpovida tomu, jak se to vyslovuje).

Spanelstina a francouzstina jsou podobne, protoze se obe vyvinuly ze stejnych zakladu, tedy hovorove latiny :)

Jestli se chystas do Kalifornie, tak tam snad ani anglicky umet nemusis. Se spanelstinou se tam obejdes lepe *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.12 13:53
avatar

Volit cizí jazyk podle toho, kam se spíše dostaneš, je dobrý nápad, ale jde jenom o jedno z možných kritérií.

Příliš se neohlížej na to, který jazyk je snazší, podle mne je důležitější, co tě zajímá vedle cizích jazyků, a čemu by ses po škole chtěla dále věnovat.

První jazyk se témř každý naučí lépe, než druhý či další v pořadí. Doporučila bych vycházet z toho, kam se chceš ubírat profesně.

doplněno 28.12.12 17:14:

Pak myslím není co řešit. Španělština je krásný jazyk (z dnešních moderních jazyků se nejvíce podobá latině) a není u nás příliš rozšířena.

Myslím, že s angličtinou a španělštinou budeš mít v kariéře dobré možnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.12 15:50
avatar

Logika velí a myslím si, že je to opravdu tak, že latině se nejvíc podobá italština. Ale jinak ano, přidávám se k tomu, že užitečnější se mi jeví se naučit tu španělštinu. Učit se francouzštinu jen kvůli tomu, že je možnost vycestovat tam na výměnný kurz u školy, to mi přijde na nic. A ano, v Americe pak je španělština jako druhý jazyk skvělá volba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bikerace*
Datum: 28.12.12 16:30

no, já sama bych brala tu španělštinu
sama se ji doma učím jako samouk a už ty základy zvládám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lamek*
Datum: 30.12.12 21:28

Podle mě je Španělština lepší a rozhodně jednodušší a hezčí ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.