Vyběr SŠ po vystudování VOŠ?

Od: Datum: 15.06.12 13:11 odpovědí: 7 změna: 15.06.12 14:47

chtěla bych se zeptat, je mi 22 let. Nyní ukončuji VOŠ (titul DiS.), mohu ještě nyní v těchto letech nastoupit na učnovský obor?

Po zaregistrování na urad práce od září (do srpna mam status studentka - VOŠ), dostanu nějaké penízky případně když nenaleznu zaměstnání?(Nepracovala jsem, jen brigády)Bydlím jen s otcem a on je také nezaměstnaný bohužel.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.12 13:16
 
avatar

Peníze nedostanete. Student můžete být do 26 let, takže ohledně zdravotní a sociální dobrý...

 
Od: avercaa
Datum: 15.06.12 13:17
 

Ja jsem si to myslela, z čeho by mi vyměřili nějaké penízky když pojištění za mě platit stát.

Od: ron*
Datum: 15.06.12 13:25
 

Píšete, že jste chdila na brigády. Pokud to byly oficiální brigády, které zakládaly účast na sociálním pojištění a pracovala-li jste v rozhodném období (=2 roky) před podáním žádosti o podporu v nezaměstnanosti alespoň jeden rok - i přerušovaně, pak na podporu nárok máte.

 
Od: avercaa
Datum: 15.06.12 14:30
 

Bridády byly bez učasti na jakémkoliv pojištění. Spíše nárazovky - prostě brigády. Pouze srážková dan 15% (ale podepsán růžový papír, -sleva na daní - student)

Od: petapeta*
Datum: 15.06.12 14:05
 

Asi vás zklamu, ale status studentky vám skončí dnem následujícím po dni, kdy úspěšně vykonáte absolutorium. Nevykonáte-li úspěšně absolutorium, zachovávají se vám práva a povinnosti studenta vyšší odborné školy do 30. června školního roku, v němž jste měla vzdělávání řádně ukončit.

Viz: http://www.msmt.cz/vzdelavani/casto-opakovane-otazky

 
Od: avercaa
Datum: 15.06.12 14:26
 

TENTO ČLÁNEK JE Z ROKU 2006, JIŽ NEPLATÍ!

Od: petapeta*
Datum: 15.06.12 14:47
 

Nebudu se přít, ale v úplné znění školského zákona z roku 2008 v § 102 odst. 7 k žádné změně nedošlo. Další změny ve školském zákonu se týkaly především maturit. Takže status studenta pozbudete. Ale můžete být nezaopatřeným dítětem, budete-li od září pokračovat v nějakém vzdělávání.

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.