Praktická zkouška - odvolání

Od: Datum: 12.06.12 23:40 odpovědí: 6 změna: 13.06.12 15:17

Dobrý den,
celou maturitu jako takovou jsem zvládl bez problému avšak praktickou zkoušku z účetnictví (písemně) jsem neudělal, výsledná známka 5.
Abych popsal praktickou zkoušku, zkouška trvala cca 5 hodin a skládala se ze 2 částí.
1.část probíhala v účetním programu Money S3 (založení agendy, navedení skladů, fakturace, platby atd..) veškeré úkony byly bodovány - poté udělena dle tabulky známka v mém případě úspěšnost 100% tudíž 1.
2.část probíhala klasicky, na papír. Inventarizace, odpisy, DPH, mzdy a souvislý příklad, opět vše bylo bodováno a dle tabulky udělena známka v mém případě o nějaky 1-3 body za 5.

Výsledná známka 5.

Podal jsem tedy odvolání na Krajský úřad s tím, že hodnocení praktické zkoušky považuji za neoběktivní, jelikož jestliže student vykonal obě části na 4, tak USPĚL.

Jaký máte názor?!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 13.06.12 00:52

Můj názor je, že hodnocení nemusí být neobjektivní. Záleží na podmínkách, které si stanoví vaše škola. Je zcela běžné, že pokud se zkouška skládá z více částí a student neprospěje u jedné, neprospěje z celé zkoušky, i kdyby ze zbylých částí měl plný počet. Je to tak u státnic na VŠ, kam chodím, často je to tak u přijímaček, my to tak také měli u praktické maturity.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: giorgio
Datum: 13.06.12 01:47

A nemyslíš že by bylo objektivnější kdyby sečetli celkový počet bodů a podle toho určili známku?!

Od: askmenow*
Datum: 13.06.12 03:00

Nemyslím. Tento systém má své opodstatnění - ukazuje, že student zvládne všechny části zkoušky. I když na čtyřku, koneckonců né nadarmo se jí říká "dostatečná". Představ si to třeba na extrémní situaci praktické zkoušky u zubaře - uměl by vyvrtat zub, ale už by ho neuměl vyplnit plombou. K čemu by to bylo? K ničemu. Účetnictví sice neohrožuje ničí zdraví, ale zkouška je prostě od toho, aby prověřila schopnosti a znalosti studenta v oboru, který studuje.

Chápu, že tě štve, že ti to nevyšlo. Přestaň to vnímat jako křivdu. Vem si z toho ponaučení. Řekni jsi "Jsem fakt šikovný v té části, ze které mám 100%, v tom jsem na sebe pyšný. Pro tu druhou část si doplním znalosti, to bez problému zvládnu a v září (nebo kdy máš možnost opravy) ukážu, že na to mám!"

Ohodnoceno: 2x
 
Od: giorgio
Datum: 13.06.12 09:35

Jsem naštvaný jelikož jsem nasbíral celkově více bodů než ostatní ale neuspěl jsem

Datum: 13.06.12 10:10
avatar

Vzdyt je to prece rozumne, ze u takto dulezite zkousky bys mel umet vsechno. Takze nelze pocitat jen s jednou casti... bohuzel. Ale tak aspon mas v zari narok na opravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.12 15:17
avatar

Já naopak považuji hodnocení za objektivní, z Vašeho dotazu jke zřejmé, že jste nevykonal obě části na 4, nýbrž jednu na 1 a druhou na 5.

doplněno 13.06.12 15:21:

Každá část se hodnotí samostatně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.