Křivé obvinění ve škole, jak se bránit?

Od: Datum: 11.06.12 21:06 odpovědí: 2 změna: 12.06.12 01:44

Chodím do 8. třídy a patřím mezi ty chytřejší a jsem téměř bezproblemový. Učitelka v zeměpise mě ale nařkla z toho, že jsem odněkud zkopíroval úkol nebo že jsem ho rozposlal některým lidem, protože některé věci se přesně shodovaly s mými. Toto ale není vůbec pravda . Dokonce mě nenechala toto vysvětlit. Může jít tedy o porušení základních lidských práv a to bránit se? Co v takovém případě mám dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.12 21:17
avatar

Chybí k tomu logika.

Mysli si svoje, nehádej se, dokud nepřijde na lámání chleba. Pokud jsi to podle ní odněkud zkopíroval, zrovna tak to mohli zkopírovat i oni. Tak můžeš důvodit.

Dokud tě to nějak nepoškodí, nedokážeš porušení práv.

doplněno 11.06.12 21:21:

Ona zase nedokáže tvoji vinu... pokud se najde to místo, odkud jsi to ty nebo kamarádi zkopírovali, je dobře. Pokud se nenajde, můžeš být opravdu autorem a někdo mohl tvé info použít. nebo zneužít...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 12.06.12 01:44

Věřím, že jsi to úplně nezkopíroval, ale nepoužil jsi některý, pravděpodobně internetový zdroj, třeba wikipedii, nebo cokoli jiného, a nenapsal tam buď téměř doslovně nějaké věty (i když trochu jinak), nebo nečerpal informace převážně z jednoho místa tak, že kdyby někdo viděl, z čeho jsi čerpal a tvou práci, měl by pocit, že jsi to přecijen opsal?

Ono opsat není jen doslova, viz. plagiátorství, nevědomé plagiátorství atd.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.