Odvolání proti známce na vysvědčení

Od: Datum: 22.12.12 19:51 odpovědí: 7 změna: 23.12.12 10:06

Zdravím! Chci se zeptat, zda má někdo zkušenosti s odvoláním proti známce na vysvědčení. Jak to funguje, o kolik známek se max. snižuje?
Je možné že když někdo dostane vysvědčení s průměrem 5.00, při zkouškách odpoví na všechno správně bude mít na vysvědčení samé? Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gitta*
Datum: 22.12.12 21:21

Pokud ti jde o vysvědčení v pololetí, tak se vlastně nic neděje (ale pokud máš průměr 5,00 měl bys něco začít dělat). V pololetí nelze propadnout, ale pokud jsi například v 8 nebo 9. třídě je to celkem problém. Pak záleží jeslti máš všechny inkriminované známky uzavřené, tedy opravdu máš za 5 nebo máš tvz. neklasifikaci. Pokud máš "N" tak tě čekají zkoušky (povinné) pokud máš 5 tak můžeš (nemusíš) podat odvolání (tuším do 3 dnů od chvíle co dostaneš vysvědčení) a pak budeš mít komisionální přezkoušení.

Pokud ti jde o pětky na konci druhého pololetí můžeš mít maximálně 2 abys mohl dělat reparát (na počtu neklasifikací nezáleží tech můžeš mít třeba 10) pokud máš 3 a více pětek automaticky propadáš. Na ZŠ můžeš na každém stupni propadnout jen jednou takže teoreticky musíš vyjít min ze 7 třídy. Na SŠ pokud propadneš se 3 pětkami tak "letíš" nebo si musíš zažádat o opakování ročníku (nemůžeš dělat reparát)

U opravdných zkoušek teoreticky můžeš dostat lepší známku než za 4, ale například u matiky se to vytahuje hodně těžko. Znám jen jednoho člověka, který u reparátu dostal 1. Dělal opravku z angličtiny po tom co celé prázdniny strávil v Londýně...Jinak opravdu pokud se jedná o pololetí první, tak bych to nějak nehrotila, ale to je na tobě jeslti se spokojíš se špatným výsledkem

Rada na závěr: Než přemýšlet o "reklamaci" vysvědčení radši přemýšlej jak ty známky vytáhnout, aby k tomu nemuselo dojít.

Hodně zdaru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gitta*
Datum: 22.12.12 21:25

PS: Na středních školách (obvzlášťe těch hodně dobrých), tě mohou za špatný prospěch samozřejmě vyhodit nebo "doporučit" přestup. Jinak kantoři pokud budou chtít, tak tě potopí i kdybys uměl 10 učebnic nazpamět...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: guy
Datum: 22.12.12 22:01

No... jsem na pololeti 9.třídy, nejsem kompletní pětkař. Ze všech předmětů mám dobré známky, dokonce i z češtiny.

Ale na matematiku a němčinu jsem často chyběl, takže věřím že mi může vycházet 4ka. Teď se to už ale konečně napravilo, a všechno už jsem se doučil. Přijde mi teda trošku nefér, že i přez to že všechnu látku za dané pololetí umím, na vysvědčení bych dostal 4ku. Kor když je to teď v 1 pololetí devítky, kdy se známky píšou na SŠ.

A jestli to de vytáhnout do ledna, nevím... podle mě v lednu už budou maximálně 2-3 písemky a konec.

Od: gitta*
Datum: 22.12.12 23:02

Hmm...pokud jsi opravdu hodně chyběl (víc jak 25% výuky předmětu) týkalo by se tě zmíněné "N". Většina učitelů má nějaký standard kolik známek (kolik písemek a testů) musíš mít napsaných, aby tě mohli klasifikovat. Je tedy pravda, že "N" se většinou uděluje převážně na SŠ právě kvůli zameškání.

Nejsem si úplně jista jeslti by ti v tomto případě odvolání proti vysvědčení pomohlo, protože nejde o to že by tě někdo známkoval nespravedlivě nebo něco podobného. Spíš bych se pokusila zajít za konkrétními kantory, vysvětlit jim situaci (pokud nejde o naprosté cvoky, tak to pochopí). V tvém případě, bych ale především zapojila rodiče. Minulý měsíc byly alespoň u nás v kraji třídní schůzky (školy si to určují sami, ale bývají ve stejný čas všude) rodiče nic neříkali? Nějaké zprávy o tvé situaci a co s ní?

Problém je v to, že i kdyby jsi už všechno uměl učitel to nemůže vědět, když jsi nepsal zameškané písemky. Co za ním zajít a poprosit ho jeslti by tě nevyzkoušel ze zameškané látky nebo tě nenechal napsat podobné testy těm, které jsi zameškal? Každopádně máš pravdu, že je trochu pozdě, ale pokud učitelé vidí snahu většinou to ocení.

Opravdu doporučuji abys zapomněl na odvolání...to slouží těm co jsou nespravedlivě ohodnoceni. To není tvůj případ i když se ti to tak jeví. Pokud to budeš brát tak že "Kašlu na to pak se odvolám" učitele akorát dožereš a u případného přezkoušení ti to dá pěkně sežrat (nespoléhej na komisi...většina učitelů a celkově lidí pracujících ve školství se moc dobře znají a na podporu jednoho "špunta" nohy kolegovi nepodrazí)

PS: Záleží také jestli jsi chyběl například z důvodu dlouhodobé nemoci (třeba 3-6 týdnů) nebo jeslti jsi chyběl převážně jen na určité hodiny (učitelé nejsou blbci, v takovém případě pochybuji, že ti vyjdou vstříct. I kdyby ses těm přededmětům vyhýbal nějakou náhodou a ne z vlastní iniciativy...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.12 01:50
avatar

Vysvědčení se nedá "reklamovat". Známky lze opravovat jenom v průběhu klasifikace.

Není-li žák (u mladšího žáka rodiče) spokojen s výsledkem hodnocení svého učitele, je možné ještě před uzavřením klasifikace požádat písemně ředitele školy o přezkoušení před komisí. Ředitel pak stanoví termín přezkoušení.

Ovšem nespoléhala bych na to, zkouška je zpravidla o něco obtížnější než běžné zkoušení.

___ PS: Jestli si z nás jen neděláš legraci, važ příště lépe své příklady. (Vysvědčení s průměrem 5,00 ještě nikdo (alespoň pokud vím) nedostal.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.12 06:52
avatar

V dnešní pošašené době se dá reklamovat snad úplně všechno. I vysvědčení!*ee*

Nedávno jsem četla, jak klienti jedné cestovky reklamovali, že při odlivu byla v moři voda daleko a nikdo jim to předem neřekl. A taky že led se ve sklenici s limonádou velice rychle rozpouštěl a oni museli často k baru chodit pro další kostky. Svatá prostoto! *modla*

Při reklamaci vysvědčení jsou jen 2 možnosti:

1/ Pořádně zabrat s učením, nelelkovat a známky si opravit. Pak není třeba potupně reklamovat. Navíc, známka se během pololetí může změnit nejvýše o 2 stupně. Měl-li jsi tedy pětku, můžeš se nadrtit sebevíc a bude z toho pěkná trojčička. Ale zaplať bůh za ni, ne?

2/ Když Ti dělá učení takové problémy, měli rodiče už v porodnici dítě REKLAMOVAT. Viz: Pane primáři, tohle dítě bude pitomé, bude mít špatné vysvědčení, my ho chceme reklamovat a vyměnit za nějaké lepší. Záruční lhůtu splňujeme.:D

Jenže, kdo to odhadne? Novorozené dítě se tváří každé stejně a nikdo dopředu neodhadne, zda z něj jednou bude kandidát věd či popelář. A v pozdějším věku už nikdo reklamaci nevyřídí. :) Hezké Vánoce a Učit se, učit se, učit se... Jaga.

doplněno 23.12.12 07:00:

Navíc je velice zvláštní, že se Ti přitížilo pokaždé při matematice a němčině. Pokud marodím, tak celé dny, tudíž třeba i při tělocviku. Ale kdoví, co všechno se v liském těle může odehrávat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 23.12.12 10:06

Co to je reklamace vysvědčení? Doporučuji si přečíst klasifikační řád školy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.