Věty v minulém čase němčina

Od: Datum: 07.06.12 18:19 odpovědí: 3 změna: 09.06.12 01:57

Prosím, jestli by se tady našel někdo, kdo by mi pomohl opravit věty, které by měly být napsané v minulém čase.

MOC DĚKUJI.

Gestern habe ichdie Sprache gelernt undgeätzt.
Am Mittwochfuhr ichein Fahrrad.
Ich spielte dieFlöte und Gitarre.
Ich warvor dem Fernseher undRadio zu hören.
Gestern habe ichgemaltin der Kunstschule.
Ich schriebden Satz inVergangenheitsformin deutscher Sprache.

1. Včera jsem se učil Češtinu a rýsoval.
2. Ve středu jsem jezdil na kole.
3. Hrál jsem na flétnu a kytaru.
4. Díval jsem se na televizi a poslouchal radio.
5. Včera jsem maloval ve výtvarné škole.
6. Psal jsem věty v minulém čase do němčiny.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: anonymes123*
Datum: 07.06.12 19:14

A v Präteritu, Perfektu, nebo Plusqamperfektu?

Ohodnoceno: 2x

Od: klarka97
Datum: 07.06.12 21:03

v Perfektu... děkuji předem

Datum: 09.06.12 01:57

Bez členu: - hrát na hudební nástroj, hrát fotbal (hokej), šachy, karty, jezdit na kole ... - učit se nějaký předmět - dívat se na televizi, poslouchat rádio - poprvé použité podstané jméno v množném čísle dívat se na televizi = fern/sehen (sloveso s odlučitelnou předponou, předpona ge se vkládá mezi odlučitelnou předponu a kmen) - Gestern habe ich Tschechisch gelernt und gerissen. Am Mittwoch bin ich Rad gefahren. Ich habe Flöte und Gitarre gespielt. Ich habe ferngesehen und Radio gehört. Gestern habe ich in der Kunstschule gemalt. Ich habe Sätze in Vergangenheitsform für die Deutschstunde geschrieben.

- Sloveso fahren tvoří dvojí perfektum: 1) s pomocným slovesem sein znamená jet jezdit 2) s pomocným slovesem haben znamená vézt, vozit

Příklady: Ich bin mit dem Auto zur Arbeit gefahren. Jel jsem autem do práce. Ich habe das Auto zur Reparatur gefahren. Odvezl jsem auto do opravny.

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.