Jak je to s absencí vs náhradní praxe

Od: Datum: 07.06.12 06:08 odpovědí: 3 změna: 08.06.12 13:28

Poraďte,

můj syn studuje třetím ročníkem obchodní akademii. V květnu v období 2.5-25.5.2012 měl odbornou praxi, která mu byla neuznaná z důvodu týdenní absence a má jí opakovat v létě. Moje otázka je, zda se mu bude absence za praxi v květnu, která mu nebyla uznaná, zdali se mu bude počítat do absence v II. pololetí nebo ne a bude se mu počítat až ta absence v létě, kdyby případně nějaká byla?

Předem děkuji za objasnění mého dotazu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.12 19:44
avatar

Dobrý den Marie,

obávám se, že odpověď na vaši otázku zde nezískáte, neboť tato otázka by měla být adresována přímo škole. My, tady na poradně, bysme mohli pouze spekulovat a hádat. Anzionka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andreb*
Datum: 08.06.12 10:59

Praxe je povinná a absolvování praxe je podmínka k připuštění k maturitě + vypracování zpráv atd. My absenci z praxe neuvádíme na vysvědčení, ale musí si ji student dodělat v náhradních termínech. Nevím, co je zde přesně za problém, jestli nemůžete pro něj tu praxi sehnat, nebo jestli Vám nevyhovuje nový termín, ale to se vždy dá řešit domluvou s tou firmou. Tam je nařízený počet hodin a jestli si je odpracuje v kuse nebo po částech, to by mělo být možné domluvit. A jestli si místa shánejí sami, tak určitě, když se poptáte u známých, řešení najdete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 08.06.12 13:28

Kdyby případně nějaká byla? Takže ty už počítáš s tím, že synátor opět nebude chodit na praxi? To bych řešil ukončením školy a vyhledáním zaměstnání, vhodného pro absolventa základní školy. Každopádně, když to v létě dodělá, tak mít absenci nebude, když se na to opět vykašle, těžko mu už někdo pomůže. Co zkusit v něm probudit aspoň trochu zodpovědnosti alespoň k vlastnímu životu, když už ne k ostatním věcem? Když měl náš syn období, že se vykašle na školu a radši půjde makat, našli jsme mu brigádu v pekárně. Vstával ve 3:30, od 4 makal a domů chodil s rukama u země a totálně vyflusanej. Po prvním týdnu zalehl do učebnic a prosil, ať ho tam už neposíláme, že se rukama živit nechce. *smich*. Dnes už studuje na vysoké - bylo to pro něj dostatečné ponaučení, aby si udělal představu, jak může dopadnout.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.