Problém ze záškolactvím

Od: Datum: 19.12.12 23:49 odpovědí: 14 změna: 23.12.12 10:00

Dobrý den, je mi 15 let a chodím na gymnázium. Nedávno jsem byl týden nemocen, takže jsem zameškal nějakou tu látku. Potom jsem se bál jít do školy abych z látky na kterou jsem nebyl ve škole nebyl zkoušen a dostal za 5 a proto jsem nechodil radši do školy - celkem další 3 týdny, aniž by o tom někdo věděl. Myslel jsem si, že se to nějak ututlá a že po novým roce zase půjdu do školy. Avšak dnes volala učitelka mamce. Ptala se jí, jak je možné, že už 4. týden nechodím do školy. Naštěstí zachovala chladnou hlavu a řekla, že jsem nemocen. Až teď jsem si uvědomil jakou jsem udělal chybu a strašně mě to mrzí. Neboť je to jen pár týdnů, co jsem se přestěhoval od táty k mámě přestěhoval. Mamka je na mě naštvaná, že musela kvůli mě lhát, ale hlavně proto, že jsem jí lhal do očí. Až se to dozví táta, pošle snad mámu k soudu, že se o mě neumí postarat. Přitom za vše můžu jen a jen já, moc mě to mrzí. Největší problém však spočívá v tom, že jestli učitelka bude chtít razítko od doktorky, nebudu ho mít. To by znamenalo neomluvené hodiny a tak možný vyhazov ze školy, není to přeci už základka. Vůbec nevím co mám dělat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 20.12.12 05:43

Vítej do života. Měsíc nechodit na střední, to většinou znamená vyhazov. Když o tu školu nemáš zájem, tak tě tam rozhodně držet nebudou. Ale, že zavaříš mámě, za to bys zasloužil pár přes držku. A tátovi bych se vůbec nedivil, kdyby ji kvůli tomu popotahoval po soudech. Pořád za tebe je zodpovědná a pohořela.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ron*
Datum: 20.12.12 07:42

No to je pěkné nadělení. Je Ti 15 let, škola je za tebe zodpovědná, je jasné, že se to nemohlo jen tak ututlat. Pokud jsi na gymnáziu, asi nebudeš hloupý. Jen se tak chováš. Zajímalo by mě, kam jsi ty tři týdny chodil místo školy, že si toho nikdo nevšiml. Za tak dlouhé záškoláctví se opravdu ze školy vyhazuje. Je to stejné, jako když nechodíš do práce. Taky Tě nikdo nebude přemlouvat k plnění svých povinností. Jak to ale napravit. V první řadě se omluv mamince, že musela lhát. Vše ji vysvětli, popros ji, aby s Tebou zašla do školy a tam řekni pravdu. Řekni i to, že si mámě lhal. Snad se to ještě nějak urovná. Hlavně už podobný nesmysl nikdy neopakuj. Lež má krátké nohy, to přece dávno víš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hazik*
Datum: 20.12.12 11:23

Mamča chodí do práce o hodinu dřív než já do školy a domů chodí o hodinu pozdějí než já, takž jsem zůstával doma :/

Datum: 20.12.12 08:31
avatar

Dobrý den. Že je na Tebe mamka naštvaná, to se vůbec nedivím. Přestěhoval ses k ní od táty a je vidět, že si toho nevážíš. Ono je to pohodlnější flákat se za školou, než zabrat a mít dobré známky, že? Tady nejde jen o to, že to může způsobit problémy mámě, ale hlavně Tobě. Pokud nedokážeš být zodpovědný, neučíš se, ulejváš se ze školy...Co z Tebe nekonec bude? Učíš se přece pro sebe, je to Tvůj život a proflákat se nedá. Ze všeho se vylhat také nedá...Popřemýšlej o svém přístupu k sobě i k rodičům, neublíží Ti to. Nechápej mě ve zlém, ale potřebuješ přísnou ruku a přitvrdit. Aby sis uvědomil, že nic není v životě zadarmo. Je mi líto Tvé mámy, která bude muset Tvoji nedbalost vyžehlovat a projít touto nepříjemností. Kéž by to pro Tebe bylo poučením a přestal jsi hloupnout! Važ si toho, co máš a nekaž si život. Ono to není jednoduché zvládat výchovu dítěte, na které není spolehnutí, lže atd. Mamce to neděláš vůbec jednoduché. Promiň kázání a polepši se, ať nemáš problémy Ty a ani tvá máma. Stalo se, napravit to jistě ještě půjde, ale neopakuj stejné chyby. Pouč se z toho a sekej dobrotu, ať z Tebe mohou mít rodiče radost a nejen šedivé vlasy...:)

Ohodnoceno: 4x
 
Od: hazik*
Datum: 20.12.12 14:02

Tohle jsem potřeboval slyšet, díky...

Od: artik*
Datum: 20.12.12 11:54

buď rád , že máš takovou mamku , já bych ti nic neomluvil . Spíš budeš mít problém se známkama , protože ti hrozí , že nemáš odchozeno potřebné množství hodin . týden jsi nechodil do školy a pak další , protože jsi se bál , že jsi zameškal za týden látku a to se nebojíš po novém roce do školy , když máš zameškáno 4týdny? Udělal bych ti krásný vánoce *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.12 11:59
avatar

Možná, že plácnu nesmysl, ale já na tvém místě bych to takhle, jak to píšeš, vysvětlila mamce a třídnímu a řediteli školy také. A všem těmhle lidem bych se omluvila a slíbila, že se to stalo naposledy. Protože jestli tě něco může zachránit, tak jsou to tihle tři lidé. Když budeš zatloukat a uděláš to znovu, čeká tě diagnosťák a pasťák! *cert*A až tě systém konečně vykopne do života, už nikdy nebudeme žádnou tvou otázku tady číst, protože na ulici compy nejsou. To si piš!

doplněno 20.12.12 16:36:

Mýlíš se! Škola tě může nahlásit sociálce a pak už je to snadné! *jasne* Dřív než nové boty, to si piš!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hazik*
Datum: 20.12.12 12:51

Za to, že jsem byl za školou, mě čeká jedině vyhzov ze školy. Žádnej pasťák, neboť to už není základka, kde je povinná školní docházka. :/

Od: myse®
Datum: 20.12.12 13:21
avatar

Jo, vyhazov ze školy je jistej. Bylo to hloupé a nezodpovědné - ale to víš sám.

Nikde to nevytrubuj, s mámou se domluv, kup jí krásnej dárek na vánoce a slib, že se vše přes prázdniny doučíš a dopíšeš. Gympl není žádná flákárna, tak věř, že za měsíc toho bude fakt dost! Půjč si sešity od spolužáků, dopiš a hlavně se douč učivo, protože v lednu máš maximálně 3 týdny na všechno zkoušení a písemky - pak se uzavířá první pololetí. Takže zamakej a ukaž mámě, že jsi velký chlap a ne malý rozmazlený spratek (ač to zatím tak vypadá).

Jeslti chceš mámu trápit - pokračuj takhle dál. Jestli jsi už dospěl, tak se tak začni chovat a mákni na tom.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hazik*
Datum: 20.12.12 16:57

Naštěstí jsem se dozvěděl že má mamka v práci kamaráda, který má v rodině i jako známé doktory, takže budu mít na omluvence razítko. Uf..

doplněno 20.12.12 16:58:

tahle odpověď patří pro @babkazov

Od: jumba
Datum: 20.12.12 17:47

Jestli to klapne a budeš mít razítko od lékaře, máš víc štěstí, než rozumu. Ale ještě se modli, aby učitelka nezjištovala, který lékař Ti napsal omluvenku. Hlavně, aby to nebyl gyndař*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 20.12.12 17:28

Fíííhá. Nechtěl bych být v Tvé kůži. Jak tady už někdo psal, půjč si všechny sešity od kámošů a nech si ukázat všechno co probírali. Ale to musíš hned zítra a celé vánoční prázdniny se šprtej a dopisuj. Zavři se v pokoji a makej. At mamka vidí, že se snažíš to dohnat.Nevím, jestli bude stačit omluvenka od rodičů. U nás, když byl někdo nemocný déle než 1 týden, musel mít potvrzení od doktora. Pěkně jsi to podělal. A Tvá mamka také. Raději zajděte za třídní a vyklopte pravdu. Nebude to nic příjemného, ale je lépe říci pravdu a hned, než to prodlužovat a nechat se vyhodit. Pochybuji, že Ti doktor napíše jen tak omluvenku. připravil pěkný dárek pod stromeček a mamce taky. Tak začni hned zítra jednat. Když to dáš hned dopořádku, uvidíš, že budou i pěkné vánoce. Hlavně dožen látku a nech se vyzkoušet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.12 07:20
avatar

Mám pocit, že Tvůj život s tátou byl pro Tebe lepší. Matka je asi na Tebe moc měkká, možná se Tě i bojí, když dokáže učitelce bez uzardění zalhat, že jsi už 4. měsíc marod. A není to pravda. Myslím si, že mamka z Tebe rovného chlapa nevychová, když bude krýt Tvé problémy.

Vrať se k otci, myslím, že tam jsi schopný školu dělat lépe, než s maminčinými kličkami.

Jinak: po týdnu marodění jsem pokaždé koukala látku si dopsat a doučit se. Kopírky nebyly, spolužačky mi občas něco psávaly přes kopírák. Já si to pak doma zpracovala. Dohnat týdenní nepřítomnost nebyla legrace.

A ty si k týdnu nemoci svévolně přidáš ještě 3 neděle, takže budeš dohánět celý měsíc. A to už není opravdu sranda. Navíc může taťka mamku klidně zažalovat, že zanedbává Tvou výchovu. Na to má otec plné právo, zvláště, když už 3 týdny na školu kálíš.

Žádný lékař Ti nepotvrdí 3 týdny nemoci, které ve skutečnosti nemocí nebyly. Nasyp si popel na hlavu, řekni ve škole pravdu, všechno se douč a snaž se mít dobré výsledky. Neomluveným hodinám neunikneš, zkus to poctivou lítostí uhrát na sníženou známku z chování. Pořád to bude lepší než vyhazov. Dovedeš si představit, jaká práce by na Tebe čekala jen se základním vzděláním? Je to navíc příprava do Tvého dalšího života. Až se Ti jednou nebude líbit v práci, zůstaneš si klidně měsíc doma? Snaž se to vyřešit poctivě, i když to asi moc příjemné nebude. Přeji rozumné rozhodování. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.12.12 10:00
avatar

Haziku, nepříjdeš mi jako úplný blbec! Proč nezačneš uvažovat racionálně, tedy rozumně. Ohlédni se za sebe, co všecko za tebou zůstává?! Jistojistě všecko neděláš jen proto, že máš "zgichany charakter", jak se říká v Ostravě. Ale že se rodičům za něco mstíš. *cert* Přišla doba, kdy se už nesmíš ohlížet a údery vracet. Přišla doba, kdy se musíš začít dívat dopředu a promýšlet, co od života chceš a jak toho dosáhneš. Musíš udělat konec minulosti a křivdám a zlobě. Promysli to a od Nového roku začni jako chlap, který si to v hlavě srovnal a ví co chce a také ví jak na to. Moc bych ti přála, abych k tobě, za pár let, mohla přijít do kanceláře, do restaurace, do dílny, do prodejny a blesklo mi hlavou- Ten člověk to umí! Abych se nevyhýbala člověku pod hadry a kartonem, hrabajícím se v popelnici. *hej*Přeji ti laskavý osud a také to, aby sis uvědomil, že musíš pro to něco udělat. Ne něco, ale hodně a jakým způsobem. Aby ti to došlo! *pusa* Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.