Klasifikace předmětu

Od: Datum: 03.06.12 21:13 odpovědí: 5 změna: 05.06.12 00:48

Zdravím. Mám dotaz ke klasifikaci. Mám předmět elektrická měření, který se zkládá z jedné hodiny praktické a jedné hodiny teoretické za týden. Tudíž se jedná o půl na půl. V případě, že bych měl z teoretické části známky 3,3 a z praktické 5 má učitel právo mě dát nedostatečnou, případně neklasifikaci. Nejedná se o předmět s převahou praktického vyučování.

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.12 21:15
avatar

Proč by neměl?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.12 21:32
avatar

Dobrý den, tohle by mělo být řešeno v školním řádu, ale myslím, že toto právo učitel má. Je to jako u maturity - ke úspěšnému složení maturity musí student musí úspěšně složit i jednotlivé dílčí složky. Byť na čtyřku, ale prostě nemít nedostatečnou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petapeta*
Datum: 03.06.12 21:39

Spíš bych to viděl na neklasifikaci. Z elektrických měření se určitě i u vás vypracovává z každé praktické úlohy protokol o měření a ten se hodnotí. Proto jedna známka z praktických měření mi připadá málo a navíc pětka se obvykle dává, když žák protokol neodevzdá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tero
Datum: 04.06.12 19:36

A jak by jste to řešil u studenta, který přišel na začátku dubna z jiné školy. Parvidelně navštěvuje vyučování a protokoly dostal za úkol opsat ze starých, ale pak mu učitel sdělil, že to je špatně. Při tom ho to nechal opsat a teď by zřejmě chtěl opravu. Takové protokoly prostě nevezme. Nejen, že tam studen nebyl když se dané úlohy měřily, ale také má dělat přezkoušení ze všech úloh.

Od: askmenow*
Datum: 05.06.12 00:48

Záleží na tom, jak si to učitel nastaví. U takovýhle předmětů je celkem běžné, že pokud má člověk nedostatečnou z jedné části, musí být klasifikován nedostatečně z celého předmětu. Dává to naprosto smysl... teorie na 3,3, klidně i na 1, je vám k ničemu, když nezvládáte praxi...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.