Jak říct mamce o 5?

Od: Datum: 02.06.12 12:37 odpovědí: 10 změna: 14.06.12 22:36

Dobrý den.Můj učitel zeměpisu mi dal poprvé 5.za práci v hodině,když jsem nebyla ve škole a opsala jsem si od kámoše mapu,on mi řekl že to mám blbě tak že mám 5v hodině.Druhou mi dal že jsem za hodinu nestihla mapu.Pak nás suploval na PŘV a měli jsme si přečíst cca 10 stránek,s kámoškou jsme to měly a tak jsme si listovaly ,protože jsme si měly udělat zápis z LESU,jenže my už ho měly a tak jsme nevěděly.A on přišel a řekl: "Vy už to máte?!" a my "NE" a on:No to řeknu Paní učitelce a další hodinu PŘV nás už nesuploval a tak jsme jí řekly ,že jsme si ten zápis neudělaly a ona "No já slyšela,pan učitel mi říkal že jste prý nic v hodině nedělaly" Zasedl si na mě ten učitel?!

A jak mám říct mamce o těch dvou 5-tkách?Díky nich mi vychází 2-3!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: janamm*
Datum: 02.06.12 13:01

to není tak 2-3 strašné:) Ono hodně záleží jakou máš maminku. Ta moje mě za to vždycky řezala:D Ale je to individuální. Zkus si s ní promluvit, sednout si s ní třeba k čaji a říct jí že se ti něco nepovedlo a dej najevo to že tě to hodně mrzí a že se pokusíš to opravit. U mě vždycky fungovalo když jsem ty špatné známky řekla někde na návštěvě nebo v obchodě, to pak řvala míň. Ale rozhodně hodně štěstí a věř mi- nic není tak horký jak se uvaří:)

Ohodnoceno: 1x

Od: lottka*
Datum: 14.06.12 21:32

Tuto teorii znám a zase jsem jí použila.Před týdnem jsem s mamkou šla k doktorce a tak jsem šla rovnou na věc v čekárně nikdo nebyl a tak jsem počkala nakonec jsme šli k doktorce a když psala zprávu no tak jsem jí to začala šeptat.

Mamka sice nevypadal moc šťastně,ale nakonec mi to odpustila

Datum: 02.06.12 13:04

Nejlépe česky a tak, jak jste to vylíčila. Známka 2 až 3 je krásná známka, (trojka je dobře) zřejmě jste jinak premiantka, a tak vám mamka jistě hlavu neudrhne, spíš vás podrží. Samozřejmě ji neznám a tak nemohu stoprocentně předvídat, ale přeci je to mamka a vy jste její dcera, tak se nebojte a promluvte s ní otevřeně, takové strachy dopředu jsou na nic a často zbytečné. A na okraj: to, že vám vychází taková známka, ještě neznamená, že ji dostanete. V jiné otázce je tu diskuse, zda průměr 4,4 zaručuje čtyřku; ale učitel není žádým zákonem vázán známkovat průměrnou známkou a taky to nedělá, bere v úvahu celkoé chování a výkon žáka.

Ohodnoceno: 2x

Od: viky®
Datum: 02.06.12 13:23

Dobrý den. Nic se nestalo, tak hrozného, přijdou i horší časy, kdy bude třeba nejen špatná známka, ale také k tomu poznámka učitele. Řekni to mamince hned, nedávala jsi pozor, to se ve škole běžně dělá, polepšíš se. Mamka, ta vždy má pochopení a přivře oko. Pak to chce, ale zabrat, aby známka byla zase lepší. Tak jsem odpouštěla dětem já.

Od: paaja*
Datum: 02.06.12 16:47

co zkusit napsat mamince tento populární dopis, který se sice týká vysvědčení ale dal by se aplikovat i na tu kouli: ;)

Milá maminko,
Je mi velmi líto, že jsem musela odejít z domova se s vým novým přítelem. Našla jsem v něm pravou lásku. Měla bys ho vidět, jak je sladký se svým četným tetováním, piercingem a především jeho krásnou motorkou! A to ještě není všechno mami, konečně jsem těhotná, a Abdul říká, že budeme mít krásný život v přívěsu uprostřed lesa. Chce mít se mnou hodně dětí a to je i můj sen. když jsem zjistila jakmi marihuana dělá dobře, rozhodli jsme se tuto trávu pěstovat i pro naše přátele, když jim dojde heroin nebo koks, aby tak moc netrpěli. Mezitím doufám, že věda najde lék na AIDS, aby se Abdulovi ulevilo, on si to opravdu zaslouží. Nemusíš mít strach, je mi už 13 let a umím se o sebe postarat sama. Doufám, že Tě budu moct brzy navštívit abys poznala svého vnuka.
Tvá milovaná dcera
PS: Všechno je hloupost, jsem u sousedů. Chtěla jsem ti jen říct, že jsou horší věci než vysvědčení, které je v nočním stolku.
Mám tě ráda

Datum: 02.06.12 19:22

No je-li vaše mamina aspoň trochu rozumná, tak nebude z komára velblouda. V životě jsou horší věci, než 2 či 3 ze zemepisu. A věřte, že podle známek stejně nelze až tak dobře poznat, jak opravdu schopným žákem jste. Řekněte jí, že spisovatel Karel Čapek míval i trojku z českého pravopisu a jeho bratr malíř Josef Čapek dvojku z kreslení - a nemůžete říci, že by to nebyly skutečné osobnosti české kultury.

Datum: 02.06.12 20:21

Hehe, pamatuji si, když jsem dostala svou první pětku na konci roku někdy ve 4. třídě. Hodila jsem žákovskou do křa a nikdo po ní nepídil. Na vysvědčení jsem sice měla dvojku, ale to nikdo neřešil. Holt rodiče taky nebyli premianti, tak co. :D

Tobě tohle ovšem nedoporučuji. Prostě to mamce normálně vysvětli, že je ti to líto, a že se budeš třeba víc snažit příští rok a je to ;).

Datum: 02.06.12 20:30

Zdravím Lottko,

celá tvá otázka mi příjde trochu roztržitá. Píšeš, že ti dal učitel dvě pětky, první za to, že jsi od kamaráda opsala mapu a pak druhou, protože jsi nestihla mapu. On ti dá nejprve pětku za to, že jsi mapu opsala a poté že jsi ji neměla? To se mi zdá divné. Jinak, když člověk chybí ve škole, tak je jeho povinností si zjistit, co se v jeho nepřítomnoti dělalo a jaké jsou domácí úkoly. Když to neuděláš, nemůžeš se divit, že ti dal učitel nedostatečnou, je to logické, vždyť jsi se nedostatečně připravila na hodinu.

A jak říct mamce o dvou pětkách ... Hlavně to moc neodkládát nebo se k tomu nedonutíš. A on to člověk pozná, že ten druhý není ve své kůži a něco tají. Normálně jí řekni to, co se stalo. Ale pozor, jestli se to stalo jinak a ty bys lhala, bylo by to ještě horší, až by se to provalilo. Mamka může být chvíli trochu naštvaná, ale jsi přeci její dcera a nepřestane tě mít ráda díky dvěma pětkám.

S pozdravem Anzionka.

Od: askmenow*
Datum: 02.06.12 22:04

Řekněte jí to co nejdříve, zatajování a čekání to dělá jen horším. A stejně se to dozví. Řekněte jí to v klidu, řekněte pravdu, jak se to stalo, nic si k tomu nepřimýšlejte. Kldině řekněte, že vás to mrzí a že se budete moc snažit, aby se to už neopakovalo. Maminka to pochopí.

Doporučuji se už o víkendu vrhnout na učení a připravit se na zkoušení, klidně se pak přihlásit dobrovolně, abyste známku vytáhla na dvojku. Maminka ocení snahu, učitel tak, a koneckonců vy budete mít lepší pocit, až na vysvědčení budete mít dvojku a ne trojku. Podle toho, ve kterém jste ročníku, vám to ještě může usnadnit přijetí na SŠ.

Datum: 14.06.12 22:36

Lottko,co kdyby jsi pozadala ucitele o rozhovor a vysvetlila mu to?POkud si nenech vysvetlit,neni chyby v tobe.Myslis,ze by mamka nepochopila ,kdyz by jsi rekla jak to opravdu bylo.Nejdriv ji povypravej co seti stalo a kdyz si budes jista,ze to pochopila,tak ji rekni,jakou odmenu jsi za to dostala.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.