Průměr ve škole

Od: Datum: 01.06.12 12:38 odpovědí: 8 změna: 04.06.12 00:40

Jsem jakoby v prváku, ale na gymplu, kde jsem na 8mi letým...můj dotaz zní, pokud mám 3,5;4;5;5 a známka je 100%ní ...tudíž mi vychází aritmetický průměr 4,375 zaokrouhleni na 4,4 tak pořád mám za 4 žejo?Né že bych neuměl počítat, ale jde mi spíš o to, že mě nemůže nějak "potopit", když mám průměr pod 4,5 a známku už jinou mít nebudu? ...díky za nějaké normální odpovědí.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.12 13:20
 

Jestli se bude výsledek počítat jako průměr, tak v pohodě. Nicméně u nás se nikdy na přesný průměr nehrálo. Kdybych byl učitel, udělal bych ještě jeden pokus a pokud by dopadl špatně, dal bych celkově za 5.

 
Od: buss
Datum: 01.06.12 13:24
 

Matematicky ano, ale takto se nepostupuje.

 
Datum: 01.06.12 15:07
 
avatar

Na průměr bych moc nespoléhal. Já kdysi dostal pětku z průměru 3,7...

 
Od: myse®
Datum: 01.06.12 15:32
 
avatar

jo jo, čtyřku bys mohl dostat... ale zkus projevit aspon trochu snahy, nevím z čeho to má být, ale co udělat nějaký referát nebo příklady navíc nebo tak něco a trošičku si polepšit?

nebo se nechat ještě jednou vyzkoušet, ještě máš trošku času...

Jinak učitelé samozřejmě počítají průměr, ale potom se přiklánějí podle aktivity a sympatií buď k horší nebo lepší známce.

myslím si ale, že tě v prváku nenechají rupnout, vím jak je těžké ze základky rovnou na gympl, ten styl učení a tak, chvíli to trvá než si člověk zvykne... Na druhou stranu - jestli takovýchhle známek máš víc, je to na zvážení odchodu z gymplu... než se tam trápit...

 
Datum: 01.06.12 16:18
 

No já nevím, ale spíš ho nechají rupnout v prváku než někdy na konci. O zvyk jde samozřejmě taky, ale pokud to směřuje k takovým známkám, asi bych to, souhlasím, celkově přehodnotil.

 
Od: icecream*
Datum: 01.06.12 15:58
 

Záleží také na tom, jakou váhu má každá známka (za kolik je bodů - tolikrát ji vynásob). Obvykle se čtyřka dává do průměru 4,4 - tak je tomu alespoň u nás na gymplu...

 
Od: b
Datum: 01.06.12 17:04
 

Na průměr se vůbec nespoléhej. Ten slouží jen pro hrubou orientaci a v tvém případě je to jasné: hodnocení je mezi 4 a 5, takže klidně to může být nedostatečná i bez toho, že by tě chtěl učitel potopit. Přihlíží se i k dalším věcem, jako je třeba aktivita v hodině. Zkušený učitel bez problémů rozliší, jestli jsi učivo zvládl alespoň dostatečně a dá ti čtverku, nebo jsou tvé znalosti nedostatečné a pak dostaneš pětku. Doporučuji ti zeptat se učitele, co bys mohl ještě nyní během června udělat pro zlepšení prospěchu (přezkoušení, mimořádný test, referát...).

 
Od: zrzka*
Datum: 04.06.12 00:40
 

můžete mi někdo vysvětlit, jak si někdo kdo se dostal na gymnázium může myslet, že se známky na vysvědčení dávají podle aritmetickýho průměru?

Doporučuju, abys okamžitě začal projevovat snahu o známky. Rozhodně nejde o průměr... známky jsou jen pro orientaci a i podle nich je tvůj výsledek hodně slabej - převažuje nedostatečná.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.