5 ve škole - bojím se rodičů

Od: Datum: 19.12.12 15:44 odpovědí: 11 změna: 20.12.12 15:24

dobrý den dostala jsem dnes 5 z diktátu a mama už to ví a všechno mi zakazali a mě to vadí a nedá se to opravit a asi jsen jim to neměla říkat ale mám to v žákovské a ssstrašššššně se bojim co mi řekne muj táta až příjde s práce mamka mu to neřekla , do pěti hodin je tady strašně se bojí m ddržžžžžžttte mi prosim pěsti mmooooc diky*cteni*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.12 15:47

No, zkus rodiče uklidnit že i s pětkou z češtiny píšeš líp než velká řada dospělých. Jen by to chtělo občas použít ve větě čárku nebo tečku. *cteni*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.12 15:50
avatar

Zdravím,

vůbec netuším, co bych vám poradila. Dostala jste z češtiny nedostatečnou, tudíž jste se asi nedostatečně připravila. Takže poučení pro příště - chce to lepší přípravu! Mamce jste to už řekla, s otcem máte zřejmě jiný vztah. Také mu to normálně řekněte, možná bude zuřit, ale je to lepší než mu to neříct. A na druhou stranu je to váš otec, nebude se na vás zlobit věčně. A nenervujte se zbytečně, jsou i horší věci než pětka z diktátu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.12 17:46
avatar

Mimochodem, pětky se z diktátu nedávají jen tak, to už muselo být opravdu děsné dílo.

Asi bych do toho šel rovně a přímo. Pokud je to jen jedna za čas, tatínek to snese, pokud je to denně, asi je tu něco divného.

A tu pětku bych asi vzal jako začátek něčeho jiného. Bouchni si pomyslně do stolu a řekni si, a sakra, copak jsem tak blbá, že neumím ani napsat pitomý diktát? A řekni si, já jim všem ukážu, že to umím. A začni se učit, uvidíš, že se ti to v životě bude hodit. Zkus si třeba představit, že budeš jednou dělat sekretářku a psát diktovaný dopis, nebo třeba žádost o zaměstnání.

A neboj se, určitě to s tebou rodiče myslí dobře.*palec*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.12.12 19:31
avatar

"Mimochodem, pětky se z diktátu nedávají jen tak, to už muselo být opravdu děsné dílo." - No nevím... 1 chyba = o stupeň horší známka, tj. pro pětku stačí 4 chyby, což při diktátu na půl stránky není těžké udělat.
doplněno 19.12.12 20:51:

Text otázky obsahuje asi 19 nebo 20 chyb...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.12 20:12
avatar

Čtyři pravopisné chyby na půl stránky, to už je dost. Kdybych opravdu tak upravený text poslal zaměstnavateli se žádostí o pracovní místo, jistě bych ho potěšil.*hi* Ale, stačí, kolik chyb udělala tazatelka ve dvou řádcích otázky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 23:15

Náhodou, pamatuju učitele co dával "lepší pětky" ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.12 15:17
avatar

Ano, já taky, bývala to známka " 5+" . Tedy že ten chudák nebyl tak úplně nejhorší.

A pamatuji si dodnes řev jednoho učitele, - Škoda, že nemůžu dát pět mínus a nebo šestku...*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 18:12
avatar

Za "čejak", chybějící diakritiku a interpunkci bych dala pětku také.

Místo strachu a žádosti, abychom ti drželi palce, se radši začni učit češtinu. Bude to mít několik výhod: - tvé texty s s interpunkcí a diakritikou budou srozumitelnější - rodiče uvidí, že snažíš nedostatky napravit - z příštího diktátu bude známka pravděpodobně lepší

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.12 18:58
avatar

Jedna pětka přece nic neznamená, ovšem pokud máš v žákovské pětëk víc, je to k zamyšlení. Co řekne dobrý rodič? Téměř beze slov výčitek se podívá která látka vám nejde a doučí vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 21:05
avatar

Dobrý den. Co by Tvůj táta říkal? Připomene Ti jen to, co Ti říká vždycky. Že se máš učit, abys měla pěkné známky. Na pětku Ti řekne zřejmě, že to flákáš, že se učíš málo a že Ti to říká pořád. A tady vidíš, že měl pravdu. Zaber v učení, pětka se opravit dá a zase bude dobře. Táty se bát nemusíš. Myslí to s Tebou dobře a že Ti občas vynadá, když školu flinkáš, to se na něj nezlob. On dobře ví, že to dělá proto, aby sis uvědomila, že učení je potřeba k tomu, aby z Tebe něco bylo a mohla jsi být jednou tím, čím být chceš. Jsou horší věci na světě, než učení a pětka určitě byla dost zbytečná...Brzy si ji oprav a snaž se učit na hezčí známky, abys nemusela mít strach z toho, co doma rodiče budou říkat na ošklivou známku. Prominout se dá, nesmíš jí nosit příliš často a rodiče musí vidět u Tebe snahu...Myslím, že jsi tátovo kázání přežila ve zdraví a bude zase jen lépe...Snaž se a měj pěkné Vánoce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.12 15:24
avatar

Asi by nás tady všechny zajímalo, jak to nakonec doma dopadlo.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.