Kontrola rozboru

Od: ® odpovědí: 1 změna:

Ahoj, potřebovala bych omrknout, jestli mám správně zodpovězené otázky z níže uvedeného textu. Nejsem si moc jistá, děkuji moc.

V lese Řáholci se udělalo tichoučko, doubky si rovnaly pocuchané větve. Rumcajs vyšel ze skrýše a zapískal jako na tenkou píšťaličku. Lákal tím pěničku do opuštěného hnízda. Nepřiletěla, byla od knížepána docela přeplašená. Rumcajs se bezradně zadíval na šest zmařených vajíček. Tak ho tam našla Andulka, rusalka z luk pod Řáholcem. Vyšla si do lesa hledat konvalinkovou vůni, našla tam bezradného loupežníka a povídá: "Kdepak, Rumcajsi, koukáním vajíčka nezahřeješ. Musíš se o ně postarat jinak."

významový poměr v prvním souvětí - slučovací?

jako na tenkou píšťaličku - přísl. určení způsobu

Nepřiletěla, byla od knížepána docela poplašená. - 1 věta s několikanásobným přísudkem?

Andulka, rusalka z luk pod Řáholcem - přístavek volný složený z neshodných přívlastků

hledat konvalinkovou vůni - předmět?

1 odpověď na otázku

 

 


2x
avatar bimbam

Myslím, že na vše jste si odpověděla správně, jen to poslední není předmět, ale příslovečné určení účelu. Za jakým účelem vyšla do lesa?

Podobné je přísl. určení příčiny, tam se ptáme "proč". Rozlišení je nějak tak, že když se něco stane dříve, než sděluje přísudek, jde o příčinu. Když se to stane pozdějí, jde o účel. V tomto případě nejdříve šla a potom možná našla konvalinky. Takže snad přísl. určení účelu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]