Po VŠ kdy na ÚP

Od: Datum: 28.05.12 20:45 odpovědí: 6 změna: 29.05.12 21:13
avatar

Zdravím, mám na vás dotaz. Budu teď v červnu končit vysokou školu (Bc.) a jsem rozhodnutá, že dál jít studovat nechci. Jenže jsem se rozmyslela až teď a tudíž jsem zatím práci aktivně nehledala, takže by mě zajímalo, kdy nejdýl se musím jít nahlásit na úřád práce? Nejsem si totiž jistá, jeslti to platí jako ze střední, že je možné jít až po "prázdninách" v září a nebo musím hned, jak úspěšně složím státnice? Děkuji vám mockrát


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.12 20:56
avatar

Obávám se, že pokud úspěšně složíte státnice, přes prázdniny studentem už nebudete, na druhou stranu pokud jsou jsou opravné termíny v září, tak by to mohlo fungovat jako na střední.

Spojte se s Vaším studijním oddělením, tam Vám to řeknou naprosto přesně:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 03:29
avatar

Registrace na úřadu práce není povinností, ale právem nezaměstnaných. Stát za studenty hradí zdravotní pojištění po dobu studia a domnívám se, že ještě jeden měsíc po jeho ukončení (ověřte si na studijním oddělení a na úřadu práce).

K platbě zdravotního pojištění: Zdravotní pojištění (1.080 Kč/měsíc) byste musela platit sama až za měsíc, kdy celý měsíc nebutete studentkou ani zaměstnaná. Kdyby studium skončilo 1. července, stačila by Vám registrace od 31. srpna, abyste za červenec ani srpen pojištění nemusela hradit sama. Skončí-li studium v průběhu června, stačí registrace 31. 7. t.r.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petapeta*
Datum: 29.05.12 11:07

Pro upřesnění:

Dle zákona o vysokých školách je dnem ukončení studia den, kdy byla vykonána státní zkouška předepsaná na závěr studia nebo její poslední část.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: poiu®
Datum: 29.05.12 11:26
avatar

Také Vás zdravím, za nezaopatřené dítě jste považována ještě kalendářní měsíc následující po kalendářním měsíci, v němž jste řádně ukončila studium na VŠ, pokud nevykonáváte po celý tento měsíc výdělečnou činnost, která zakládá účast na nemocenském pojištění a ani nemáte po celý kalendářní měsíc nárok na podporu v nezaměstnanosti či podporu při rekvalifikaci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.05.12 21:00
avatar

Všem moc děkuji za odpovědi, ještě zkusím napsat na naše studijní, jak to na naší škole máme, poprvé mě to totiž nějak vůbec nenapadlo. :)

Od: poiu®
Datum: 29.05.12 21:13
avatar

Na studijní oddělení napsat můžete, ale výše uvedené platí podle zákona o státní sociální podpoře, takže se to vztahuje na všechny studenty bez ohledu na školu. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.