Nejste přihlášen/a.
Otázka: Proč nemůže transformátor fungovat na stejnosměrném proudu?
Díky za odpověď
možná že vám ve škole neřekli, že u transformátorů není hlavní věc proud, ale změna proudu. Změna proudu ti naindukuje změnu proudu i na druhém vinutí. I stejnosměrný proud jde potom transformovat. A dělá se to naprosto běžně.
Ale tvoje otázka míří spíš na ss proud, jaký dá baterie. Na primárním vinutí se potom nemění ani napětí, ani proud, není žádná změna, která by něco naindukovala do sekundárního. Proto je v sekundárním vinutí transformátoru napětí i proud trvale na nule.
proč už mi zase nefunguje formátování písma? V náhledu to bylo dobře.
přečti si něco na toto téma, než zareaguješ. Když už se chceš dohadovat, pak snad řekni, že se transformuje pouze střídavá složka stejnosměrného proudu. Stejnosměrný proud je proud, který vždycky teče jedním smětem. I když chvíli teče a chvíli ne, pořád je to stejnosměrný proud.
Druhá možnost výroby st z ss je měnič. Ten ale funguje trochu jinak, než že jen spíná a vypíná. Je to už trochu komplikovanější zařízení a mě se zdá, že vykládám slepému o barvách.
Magdon se asi nesetkala se zapalovací cívkou. Jaký to je div, stejnosměrných 12V a přeci se transformují na 15 kV.
Jistě, ale nejedná se o střídavý proud, pouze o stejnosměrný tepavý, nebo pulzní. Chybí tam ta záporná perioda.
Nu, ona to zase tak filozofická otázka nebude. Přeci jen je rozdíl, jestli je průběh v hodnotách -12V_0V_+12V, nebo jen v hodnotách 0V_ +12V. Ale zase vzhledem k tomu toužebně očekávanému konci světa :D je to již fuk.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.