Slohová práce na 200 slov

Od: Datum: 24.05.12 21:02 odpovědí: 1 změna: 24.05.12 21:36

Dobrý večer.

Dostali jsme za úkol, vypracovat slohovou práci na téma "Nastupuji do autobusu, když v tom uslyším".

Velice Vás prosím, jestli tu není někdo, kdo by se dobře vyznal v pravopisu a neokouknul mi ho. Nejsem si vůbec jistá v uvozovkách a v těch odstavcích :/

Předem děkuji, jestli se tu najde dobrá duše :)

Je dubnové ráno a slunko po dlouhé době vykouklo zpoza mraků. "To je nádherný den." pomyslím si, když vtom se ozve zvuk signalizující SMS zprávu. Píše kamarád Petr, že mají ředitelské volno, a tak jestli bych si nešel zahrát kopanou.

Uvědomím si, že mě čekají dvě hodiny matematiky, a tak mi připadá odpověď jasná. "Skoro nikdy nechybím, jednou to nevadí." snažím se ospravedlnit sám před sebou a volám do školy, abych omluvil svou absenci jako nemoc. Nasnídám se a domluvím se s přítelem na podrobnostech. Chvátám na autobus, který jede do města, kde Petr bydlí. Nastupuji do autobusu, když v tom uslyším povědomí hlas. Otočím se a uvidím našeho třídního učitele. V té chvíli by se ve mně krve nedořezal. Hlavou mi prolétne myšlenka na útěk, ale tu rychle zavrhuji. "Už vypadáte mnohem lépe." náhle řekne. Přikývnu a na výzvu řidiče, za kterou jsem vděčný, rychle nastoupím do autobusu.

Celý den jsem nervózní a při myšlence nadcházejícího dne ve škole se mi dělá mdlo. Když učitel vchází do třídy, jsem bílý jako stěna. "Rád vidím, že jste zdráv." řekl s šibalským úsměvem na tváři. Náhle mi dochází, že tentokrát to nebude řešit a i když je napohled přísný, umí být i vstřícný.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.12 21:36
avatar

Předesílám, že nejsem češtinář. Ale pár chyb opravíme.

Myslím, že první dvě přímé řeči ve skutečnosti nejsou přímá řeč, jen úvahy vypravěče, proto bych tam žádné uvozovky nedávala. (Pokud uvozovky, tak před úvozovkou nahoře se píše čárka, nikoli tečka.)

...když vtom slyším povědomý hlas... (opravit v tom, povědomí a lepší je slyším než uslyším)

Otáčím se a vidím třídního učitele... (když třídního, je zbytečné slovo našeho)

...mnohem lépe," říká.

...že jste zdráv," říká s...

...řešit. I když je... (tady si nejsem jistá čárkou, volím úhybný manévr a dělím do dvou vět.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.