Zákoník práce - seminární práce

Od: Datum: 17.12.12 19:47 odpovědí: 4 změna: 19.12.12 22:36

Ahoj,

chtěla bych poradit. Píšu seminární práce z práva na téma, zda zaměstnanci a zaměstnavatelé porušují zákoník práce. Práci mám rozdělenou na teoretickou a na praktickou část. Potřebovala bych poradit co napsat do praktické části. Nevěděl by prosím někdo? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 18.12.12 22:30

Ahoj.

Zákoník práce je rozsáhlý. Neuvádíš, jakým konkrétně porušováním zákoníku práce se v seminární práci zabýváš: porušování bezpečnosti práce, nedodržování pracovní doby a odpočinku, náležitostmi pracovní smlouvy atd., atd.

V každém případě doporučuji zajít na personální oddělení nějaké firmy ve Tvém okolí a požádat pracovnice personálního oddělení o teoretické příklady porušování ZP z jejich praxe. Samozřejmě je dobré se předem domluvit telefonicky , či přes známého (např. zaměstnavatel rodičů).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.12 22:43
avatar

Praktickou část přizpůsobte tomu,

o čem budete psát v části teoretické.

Místo návštěvy firmy bych však doporučila návštěvu SÚIP, jež má s porušováním zákoníku práce ze strany zaměstnavatelů i zaměstnanců mnohem více informací i zkušeností.

http://www.suip.cz

doplněno 18.12.12 22:47:

Poznámka: Obávám se, že firmy by za Vaším požadavkem mohly vidět něco jiného, a že byste od nich jakékoliv informace získávala obtížně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 07:39
avatar

hmmm. Chcete praktický příklad o porušování zákoníku práce ze strany zaměstnavatele? Tady je jedna typická ukázka, která zavání šikanou.

Firma vám přikáže pracovat přesčas, ale už vám nedovolí vybrat si nadpracované hodiny tak, jak se píše v zákoníku práce. Ty hodiny si můžete vybrat až tehdy, až se to hodí firmě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 22:36
avatar

(1) Za dobu práce přesčas přísluší zaměstnanci mzda, na kterou mu vzniklo za tuto dobu právo (dále jen "dosažená mzda”) a příplatek nejméně ve výši 25 % průměrného výdělku, pokud se zaměstnavatel se zaměstnancem nedohodli na poskytnutí náhradního volna v rozsahu práce konané přesčas místo příplatku.
(2) Neposkytne-li zaměstnavatel zaměstnanci náhradní volno v době 3 kalendářních měsíců po výkonu práce přesčas nebo v jinak dohodnuté době, přísluší zaměstnanci k dosažené mzdě příplatek podle odstavce 1.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.