Básnička na učitelku

Od: Datum: 19.05.12 22:39 odpovědí: 14 změna: 21.07.12 21:13

Dobrý den,je mi 11let a já hrozně ráda píšu.Jednou sem četla v časopise,jak skládat hádanky s rýmy nebo básničky.No a tak sem to zkusila.začalo mě to bavit,a tak sem je psala i ve škole.Holky ve třídě si o hodině vžycky dopisují a já sem si dopisovala tak že se složýilá básničku a přitom sem napsala co sem chtěla.Napsala sem básničku i pro moje 2 kamarádky.Ve škole máme na Výtvarnou výchovu jednu učitelku kterou nikdo nemá rád.Všechny štve a pořád zpochybňuje obrázky i těm nejlepším kreslířům ve třídě.Ve třídě mámě jednu holku která je sice trošku mentálně postižená ale i přes to si dokáže udržet dobré známky.Naše třídní ji jenom chválí.Tu učitelku máme n i na Informatiku.Ta učitelka,neustále nadává té holce že nic neumí a že jestli na počítači neudělá alespoň 5 cvičení tak dostane z Informatiky 5.Jednou mě tak vytočila že sem utekla z hodiny na záchod a praštila sem tam do zdi pěstí.Minulou středu sem napsala BÁSNIČKU O UČITELCE.Jmenovala se "Boušková" no a jak jinak xDD.Byla Tkhle:Boušková mě štve a nudí,no a kho ne?Nejradši bych na ni dala tmel a kapradí,Ou jé!I když mě dneska pochválila nejraši bych ji podpálila.(ou jé!).Když sem ji chtěla ukázat jednomu spolužákovi tak (on chodí do třídy i toho spolužáka bratranec je to největší zlobil ze řídy) ho sebral ten jeho bratranec a ukázal tu básničku tý učitelce.Ona říkala že je to na důtku.Já sem se ani moc nebála když sme jeli na výlet zakázala nám vyhazovat odpatky do odpatkovýho koše v autobuse.Když sem tohle řekla rodičům tak se tomu hrozně divily a teď poznali jáká je!I když sem to rodičům neřekla sem si jistá že by to pochopili.Ale i přes to moc se bojím.Když mi dají ředitelskou důtku nebo jakou tak nevyhodí mě nebo nepošlou mě někam?Bojím se já sem měla zatím jen jednou za neustále zapomínání úkolů ale to už sem dohnala teď už nezapomínám.Pomoste mi,poraťe mi potřebuju poradit co mám dělat.Bojím se jít v pondělí do školy.Hned čtvrtou hodinu máme informatiku a já se bojím jestli mi něco nebude říkat něbo tak,co byste mmi poradili?Děkuji za odpověď.Tereza.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 19.05.12 22:46

Klidně to rodičům řekni - takových ptákovin jsme nadělali taky spousty... Každej... Uvidíš, že ti sice možná řeknou nějaké ´bububu´, ale pak se tomu i zasmějete...

A s tou učitelkou? - no, každá ´klukovina´ sebou nese riziko nějakého trestu, důtka ale určitě neznamená nucené práce nebo internační tábor, za básničku tě určitě nevyhodí ze školy...

;)

Ohodnoceno: 3x

Od: terik
Datum: 20.05.12 07:08

Děkuji,abych pravdu řekla moc mě to uklidnilo.Mě stačí jedna taková odpověď a hned mě to uklidní. :))

Datum: 19.05.12 22:58

Ano, je to na důtku. Pokud někdo krade věci spolužákům, tak by tu důtku měl dostat. Pokud by učitelka měla proti tvé básničce nějaké námitky, tak by ji tví rodiče měli upozornit na to, že:

1. se nekrade

2. nečtou se cizí písemnosti

3. měla by podporovat žákovskou tvorbu

4. měla by se nad básničkou zamyslet

Takže se ničeho neboj a rodičům řekni, ať si s učitelkou promluví.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 19.05.12 23:28

No, já to vidím trochu jinak - z pozice rodiče, neb máme taky puberťáka a ten je taky chudáček, protože mu někteří učitelé strašně křivdí - hlavně ti, kteří po něm chtějí to, aby se učil. *smich*

Jinak mi není jasné, nad čím by se měla ta učitelka zamyslet? Vždyť to není ani básnička, natož aby to dávalo nějaký smysl.

Trochu mě mrazí z toho, že autorka dotazu o sobě uvádí, že ráda píše, ale když už pominu kvantum hrubek, tak mě ten text přijde dost zmatený a nesouvislý. Každopádně bych v této souvisloti nechtěl číst text některého jejího spolužáka, který nerad píše.

Ale k dotazu - psát básničky na učitelku je pitomost už od začátku. Jenže žactvo nelze fackovat, což by bylo jistě nejelegantněší řešení problému, tak holt učitelka musí sáhnout k formálnějšímu trestu - poznámka, napomínání a možná i ta důtka. Těžko soudit, předpokládám, že učitelka tento incident vidí z úplně jiného úhlu pohledu než tazatelka. Protože žactvo dnes do detailu zná svá práva , ale už zcela pomíjí své povinnosti a nedejbůh kdyby měli nést důsledky za své chování.

Od: terik
Datum: 20.05.12 07:10

Děkuju za odpověď,asi máte pravdu. *jasne*

Datum: 20.05.12 08:48

Jinak, obecně vzato, jsem došel v životě k názoru, že za všechno se platí. Takže holt když někdo něco takového napíše (o oprávněnosti teď nemluvím, neb jsem slyšel jen jednu stranu, v každém případě jsi napsala svůj názor a z tvého hlediska oprávněný je), tak musí brát i následky. Přeji ti, aby nebyly příliš silné, ale myslím, že je uneseš a budeš si za svým názorem stát, dokud tě někdo nepřesvědčí o opaku.

Od: trixie*
Datum: 20.05.12 19:15

Víte já sem hoodně tvrdohlavá a navíc tu učitelku nikdo nesnáší takže mě nikdo o opkau nepřesvedší *uspech*

Datum: 20.05.12 20:21

Ahoj Teri. Domnívám se, že jsi zase nic tak hrozného neprovedla. Prostě sis jen vylila vztek na kousek papíru. Nezaujatý učitel by se nad obsahem spíš měl zamyslet, promluvit si o tom s žákem, ale rozhodně by neměl žáka trestat za to, že napsal jen to, co si myslí a co se dotvěděl jen nešťastnou náhodou. Už to, že učitelka chce toto řešit důtkou svědčí o lecčems. Myslím si, že rodiče to pochopí a případně Ti domluví, abys učitelku neprovokovala, když víš, jaká dovede být mstivá. S důtkou se smíříš, vyhazov k vůli tomu určitě nehrozí. Nikdo Tě nemůže nutit, abys měla ráda toho, koho ráda prostě nemáš a učitelka by měla pochopit, že si to nevynutí ani důtkou. Ale určitě jí respektuj, protože by se po Tobě mohla začít vozit ještě víc a znepříjemnit Ti školkní docházku. Do školy se neboj jít. Když Ti bude učitelka něco vytýkat, pak jí v klidu vyslechni a neodporuj jí. Jen v případě, že by Tě vyzvala, abys jí vysvětlila, proč jsi napsala to, co jsi napsala, jí klidně řekni, co Tě k tomu vedlo. Že jsi na papír jen napsala své pocity, což Ti nemůže nikdo zakazovat. Že to nebylo určené ke čtení jí. Ty časy, kdy člověk nemohl svobodně psát a vyjadřovat se a byl za to trestán, jsou snad už dávno pryč, ne? Alespoň tohle by pochopit mohla. Držím palce, věřím, že to ustojíš a potrestání nebude nijak přehnané.

Datum: 21.05.12 09:49

Ahoj malá básnířko. Před víc než 30ti lety jsem sepsala básničku o 9ti slokách, napíši první slušnější sloku aby sis udělala obrázek, nikdo mi za to hlavu neutrhnul a náš třídní co nás učil přírodopis se tomu dlouho smál na srazech třídy. Moje sestra ta dostala důtku v 5 třídě za to, že napsala o učitelce, že má plnou hubu křivých zubů. Záleží na učiteli, když tak se běž omluvit a uvidíš jak to vezme.

U sborovny hovno leží, učitelský sbor tam běží

a náš třídní Pepa bádá z čeho se to hovno skládá.

Od: ladaadal*
Datum: 21.05.12 12:02

Já zastávám stejný názor jako promon. Taky doma máme puberťáky - 2.

Od: askmenow*
Datum: 21.05.12 15:08

Ahoj,

upřímně, kázeňský postih si zasloužíte. Tvoje básnička byla urážlivá a vlastně obsahovala i vyznání z touhy použít násilí, ať už to bylo či nebylo myšleno vážně.

Ze školy tě nevyhodí, možná to bude poznámka, možná důtka. Smiř se s tím.

Na místě by bylo učitelce se omluvit.

Od: trixie*
Datum: 26.05.12 20:39

Ano,paní učitelce přesto že jí celá třída nesnáší sem se omluvila hned co ji to dal ten d***l dal do ruky.Řekla jsem ji že to byla jen legrace a omluvila sem se.Ona si papír vzala a řekla že je to na důtku.Jak sem se bála v to pondělí,tak mi nic neříkala,akorát,když sem se ji podívala do očí ona kejvala hlavou,bylo to takhle(byli jsme na informatice a já seděla ve dvojci):učitelka:Tak se vyměntě!Já a k. Lucka:my už jsme se měnili.potom,já a Lucka jsme se ji podívali do očí a ona kejvla hlavou.Takže já sem alespoň ráda že mi neudělají nic horšího.Jo a nelekjte se já sem ta co ten text psala.Když sem ho psala ještě sem neměla založený profil.

Od: jako
Datum: 16.07.12 21:35

Prosímtě na tu učitelku hold většina kantorů je totálně blba,prakticky šikanují a jěště berou plat.K tý básničce je hezká a ta učitelka nemá smysl pro umění zdar

Od: wallkysek*
Datum: 21.07.12 21:13

Todle na důtku určitě není :D Pokud to není vaše třídní, má právo pouze navrhnout důtku třídního učitele, ředitelská to ani náhodou :D Maximálně napomenutí, ale tady opravdu není za co.. Toto se děje dnes a denně. Taky jsem to párkrát udělal, když na to učitelka přišla tak mi tam opravila chyby a dala mi známku -.-

doplněno 21.07.12 21:13:

Samozřejmě ne dobrou :D pravopis mi nikdy nešel :P

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.