Cizí jazyky

Od: Datum: 09.02.13 22:55 odpovědí: 5 změna: 10.02.13 15:05

Ahoj,je tu nějakej nadšenec pro cizí jazyky? Nikdy jsem na to nebyl,ale nakonec jsem se sám naučil anglický jazyk.Chci se učit další jazyk a spíše nějaký zvláštní.Takže jsem se začal učit francoužštinu.
Neznáte nějaké dobré stránky pro francouzský jazyk,knihy atp.? díky za tipy :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.13 23:09

Vynikající stránky jsou tyto (v levém panelu si vyberete jazyk, který vás zajímá). Musíte se ale zaregistrovat.

http://uz-translations.net/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.02.13 23:42

Francouzština má být jako nějaký zvláštní jazyk? *haha* Tak to byl ne moc dobrý vtip. To já znám tedy jiné šílence, co studují třeba baskičtinu nebo dokonce Ainu!

Datum: 09.02.13 23:52

Já se brzy chystám učit arménštinu (až se doučím ty jazyky, které mám "rozučené"). *smich* Kdoví, kdy to bude.

Datum: 10.02.13 02:03

Zvláštní jazyk? Zkuste rétorománštinu. Mluví jí ve Švýcarsku asi 50.000 až 60.000 obyvatel (převážně v kantonu Graubünden), 5 hlavních variant plus spousta nářečí, ...

Francouzština je podle mne pro samouka dost těžká. Ať se Vám daří!

doplněno 10.02.13 03:33:

Když už jsem porušila ZP (zaujal mne "zvláštní jazyk"), doplním pro případ, že byste chtěl rétorománština zkusit, odkaz na kurzy ke stažení.

doplněno 10.02.13 03:34:

Oprava: ... porušila Z5

Datum: 10.02.13 15:05

Rétorománština je určitě zajímavý jazyk, ale vzhledem k tomu, že tazatel (jak píše) zná zatím pouze angličtinu, doporučila bych naučit se ještě další světový jazyk. Není potřeba se hned učit exotické jazyky (francouzština mezi ty exotické samozřejmě nepatří *smich*).

K tazateli - pro Čecha je celkem snadná např. španělština nebo ruština. Ve španělštině je lehká výslovnost (relativně podobná české), ani gramatika není příliš složitá, i když jiná než v češtině. Slovní zásoba je odlišná, ale vzhledem k velkému množství románských slov v angličtině (kterou už umíte), by to neměl být velký problém. V ruštině jsou gramatika i slovní zásoba velmi podobné té české; jazyk je také slovanský, takže spoustu věcí "už znáte" a ostatní je možné odhadnout intuitivně ( i při neznalosti některých slov je vždy možné se nějak domluvit). Výslovnost je ovšem jiná než v češtině, a zpočátku ne příliš snadná na porozumění.

Francouzština je podle mě opravdu pro samouka příliš složitá.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.