Výběr školy

Od: Datum: 17.05.12 21:01 odpovědí: 3 změna: 19.05.12 01:49

Chci se zeptat někoho nezávislého na jednu otázku.

Nemohu se rozhodnout mezi dvěmi školami. Je lepší střední škola zaměřená na to co chci být, ale je to soukromá, nebo je lepší ekonomické lyceum a státní. Nebereme v potaz školné a ostatní výdaje. Chtěla bych se stát advokátem. Moc děkuju za vaše rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.12 21:57
avatar

Těžko odpovědět. Hodně asi bude záležet na tom, co vás škola naučí a jaké má kantory. Takže i soukromá škola může být velice kvalitní. Chcete-li být advokátem, volila bych jako střední školu gymnázium. Ekonomické lyceum je spíše pro studia ekonomie, na práva se mi to moc nehodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 18.05.12 08:58
avatar

záleží na tom, jaká ta škola je. Otázka je moc obecná. Pokud chcete být advokátem, je dobré studovat gymnázium a pak VŠ a nebo střední odbornou školu -obor Právní administrativa nebo max. Veřejnosprávní - toto nabízí státní škola v Praze 9 - SOŠ administrativy EU, ale je tam oopravdu velký nátřesk...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 19.05.12 01:49

Pokud chcete být advokátem, vykašlete se na všechny střední školy a jděte na gymnázium. To vás nejlépe připraví na přijímací zkoušky na VŠ. Předchozí studium se zaměřením na právo vám bohužel v dnešní podobě testů moc, spíš vůbec, nepomůže k přijetí. K práci voboru už vůbec ne, středoškolské vždělání je v této branži bezcenné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.