Výční list nebo maturita za rok?

Od: Datum: 06.11.12 11:48 odpovědí: 2 změna: 06.11.12 13:15

Dobrý den všem,

potřebovala bych poradit nebo doporučit školu, mám 3letou praxi s obsluhou hpstů jak v restauraci, tak v baru. Dělala jsem střední umělecko-průmyslovou školu v Praze a bohužel z finančních důvodů jsem školu musela opustit po ukončení 3.ročníku. Tudíž nemám maturitu a ani výuční list. Momentálně bych si chtěla udělat alespon výuční list na podobný obor v jakém mám praxi. Ale všude nacházím bud výuční list po třech rokách docházení do školy nebo za tučné peníze. A u rekvalifikačních kurzů bud nacházím podmínku mít už výuční list nebo maturitu a nebo pouze na obor kuchař. Mohli by jste mi někdo doporučit nějakou školu, kde by se dalo získat bud maturita nebo výuční list za 1 rok a přijatelné peníze? Chtěla jsem si udělat akreditovaný kurz na účetnictví, ale opět jsem narazila na podímnku minimálně výučního listu...Nemohli by jste mi někdo doporučit nějakou dobrou školu? Jsem z Prahy a je mi 22let. Předem moc děkuji!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 06.11.12 12:13

Podle Vaší praxe, bych asi zvolila hotelovou střední školu. Jděte za ředitelem školy, ukažte mu vysvědčení za tři ročníky předešlé školy a možná Vám rok, dva uzná a dovolí Vám dostudovat. Můžete studovat na denním nebo dálkovém studiu. Za pokus to stojí. - pt

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 06.11.12 13:15

No - máte pouze základní vzdělání (není-li SŠ ukončena, jakoby ´nebyla´) - takže samozřejmě nemůžete úspěšně absolvovat kurz, který rozšiřuju/doplňuje/prohlubuje středoškolské vzdělání...

Buďto jděte cestou, kterou popisuje Pt - a nebo dokončete tu UP, kterou jste začala (čím dřív, tím líp - třeba vám ještě uznají absolvované tři ročníky v plném rozsahua bude stačit dodělat rok, možná i ´dálkově´ - individuál) - tím získáte maturitu a můžete pokračovat libovolnou rekvalifikací... Bez ukončené SŠ to nepůjde...

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.