Jak se rychle naučit německy?

Od: Datum: 16.05.12 09:04 odpovědí: 5 změna: 16.05.12 15:48

Zdravím všechny rádce:). Má někdo osvědčený tip, jak se v co nejkratší době naučit cizí jazyk? Ale opravdu efektivně, tak, abych byla schopna dorozumět se v co nejkratší době. Případně tipy na zefektivnění učení? Mluvím anglicky a franc., takže nějaké zkušenosti mám, ale potřebuji komunikativní němčinu a to nejlépe ihned:)

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: colombo*
Datum: 16.05.12 09:35

Nejlepší je nabiflovat se základní slovíčka a fráze.

Potom buď sledovat německou televizi a tam se snažit porozumnět filmům, zpravodajství. Toto je cesta, která trvá dlouho.

A nebo vycestovat do Německa / Rakouska a být tam například měsíc. To tě donutí jít nakupovat, cestovat veřejnou dopravou, zajít na kulturní akce, prostě mluvit. A to je jediná cesta jak se naučit a zdokonalit v cizí řeči.

Teoreticky se můžeš učit slovíčka několik roků, ale dokud nevycestuješ, tak nezjistíš jak moc ten jazyk ve skutečnosti umíš.

Já taky v televizi rozumím z němčiny většině mluveného slova, ale dokázat odpovědět a při rozhovoru najít vhodná slovíčka je trošku složitější.

Datum: 16.05.12 10:35

Děkuji za rychlou odpověď, ještě bych doplnila že nejsem student,nemyslela jsem biflování, podepsala jsem prac. smlouvu a zhr. za měsíc nastupuji do Německa. V podniku mluvíme AJ všichni, ale chci se samozřejmě domluvit i NJ.

Od: ladaadal*
Datum: 16.05.12 11:03

V tom případě bych z toho strach neměl, zvlášť, jestli už mluvíš dvěma jazyky. Až tam budeš, je otázkou pár týdnů, než začneš mluvit německy, pokud tam nejedete jako český tým. Budeš používat angličtinu a zkoušet němčinu, až se ti to bude dařit.

Ohodnoceno: 3x

Od: lego®
Datum: 16.05.12 12:46

Na chvili se tam prestehovat, to funguje bezvadne.

Ohodnoceno: 2x

Od: fran
Datum: 16.05.12 15:48

Tak ještě doma: pokud je možnost, uchem "šmírovat" cizince-turisty, zkusit uhodnout co právě probírají, Němci jsou halasní ;). Jít na Německý film nedabovaný - nečíst titulky, nebo co nejméně a sluchem uhadovat o co jde...

Až při tom pobytu v zemi pochytit nejvíce: Nejlepší je být "vhozen" do cizojazyčného prostředí tj. pokud možná bez Čechů a možnosti mluvit jinak, a začne se "plavat" raz dva. Při tom se snažit nemluvit "masa Bob", ale hlídat gramatiku. Potom si rozhovor vybavit vklidu a ještě objevit chyby a možnosti zlepšení. Toto je dobré zejména pro komunikativní tipy.

Pro ty se spíše "dobrou židlí" jedině učebnice se cvičeními.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.