Dělají si ze mě ve škole srandu

Od: Datum: 15.05.12 18:30 odpovědí: 16 změna: 17.04.14 17:18

Ahoj,chci se zeptat spolužačka ve škole(je jich více) si ze mě dělají srandu že jsem tlustý,sedím u počítače nic nedělám.Už mě to nebaví poslouchat jak si ze mě dělají srandu.Je to skoro každý den ve škole,říkají mi že jsem tlusťoch,dělají si srandu snad úplně ze všeho aji z toho co poslouchám co dělám.Rodičům jsem to neřekl jsou rozvedení bydlím s mámou,nedávno jí zemřel přítel na rakovinu a tak jí nechci přidělávat starosti,ani ve škole jsem to ještě neřekl.Poradíte mi co mám dělat nebo jak se toho zbavit?Už to nevydržím poslouchat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.12 18:39

No, nejlepší pro tvoje dobro, pověst i zdraví bude, když se svou váhou něco budeš dělat. Nevíme teda kolik ti je a jak na tom jsi, ale zlepšením fyzičky při běhání, dřepech, klicích, sklapovačkách... vůbec nic nezkazíš ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: poiu®
Datum: 15.05.12 18:39

Ahoj, posměch hoď za hlavu, ale zamysli se nad tím, jestli jsi opravdu silnější a zda by nestál za úvahu nějaký sport...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.05.12 18:45

Ahoj Honzo. Je dobře, že bereš na mamku takový ohled. Podívej, puberťákům pusu nezacpeš. Jsou hloupí, že se Ti posmívají. Nic si z toho nedělej. Postavu můžeš změnit. Začni se lépe stravovat, jez vícekrát denně v malých porcích, zařaď do jídelníčku hodně zeleniny a ovoce a dodržuj pitný režim. Místo počítače si zařaď pohyb a sportuj. Uvidíš, že postavu vylepšíš a hlupáčci si najdou k posměchu něco jiného. Ale ty pro sebe něco uděláš a zvedneš si sebevědomí. Ty, kteří mají hloupé řeči přehlížej a ignoruj. Tím je nejvíc otrávíš. Vždyť nikdo nejsme akorát. Šťouralové se však najdou všude. Nejlepší je, poslat je ho háje, ať si trhnou nohou.

Ohodnoceno: 4x

Od: honza66*
Datum: 15.05.12 18:50

Já hraji fotbal je mi 14 a vážím kolem 85kg.Ve třídě je silnější kluk a z toho si srandu nedělají.Už to fakt nevydržím poslouchat.

Datum: 15.05.12 18:53

A jak jsi vysoký?

Od: honza66*
Datum: 15.05.12 18:56

180cm

Datum: 15.05.12 18:58

Tak to máš mírnou nadváhu - začni provozovat nějaký sport a zdravě se stravuj (jak píše Kapka naděje).

Od: myse®
Datum: 16.05.12 12:18

dělají si z tebe srandu protože čekají na tvoji reakci... Třeba že se naštveš nebo po nich vystartuješ nebo tak...

Nevím jak vypadají ti co se ti smějou, ale zkus tom "hlavním" na tom co stále začíná vypozorovat nějaký nedostatek - nevím - tlustý, tenký, hezký, škaredý, zrzavý, brejlatý, malé/velké nohy, špatné známky... prostě JEHO problém a příště mu ukaž prsteníček a řekni "no takový ... jako ty, ten mi může...víš co" a přestaň si ho všímat...

většinou si tím ti pitomci dodávají vlastního seběvědomí. Věř mi, když jim dáš najevo, že je ti to jedno, nechají toho...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.09.12 16:30

tak mě napadá,co se zkamarádit s tim silnějším klukem..mohli byste být docela slušná dvojka na kterou by si jen tak někdo nedovolil,pokud je ti 14 a máš 180 a 85kg (což mi nepřipadá nějak moc na tu výšku) tak si na svůj věk celkem chlapák...co poradit,zkus třeba být trochu cool,oblíkat se jako hiphoper apod...trochu drsnější rada: vim, že je to blbý (nějaký moralista mě tu možná pokárá),ale co ty oprsklý holky chytit pod krkem nebo s nima drobátko máznout o zem někde o samotě,s tvýma proporcema by to neměl být problém,možná pak pochopí,že sranda neni zadarmo..nejlepší je ale mít více jiných kamarádů,když uvidí,že si oblíbený u více lidí ve třídě už to nebude pro ně tak jednoduchý si z tebe utahovat,protože si tím můžou znepřátelit ostatní

Od: ala*
Datum: 17.04.14 17:18

Hele, tím že jsi s tebe budou dělat srandu jim nepomůže zhubnou takže jsou prostě blbý no!

Od: jajka*
Datum: 15.05.12 19:06

Vykašli se na blbečky,co se ti posmívají.Kdybys neměl problém s váhou,jistě by si na tobě našli něco jiného,kvůli čemu by se ti smáli.Ve škole vždycky musí být někdo,kdo bude dělat třídního otloukánka,a vždycky to je někdo,kdo se v něčem liší od ostatních.Je mi jasné,že se ve škole necítíš nejlíp,taky jsem si něčím podobným prošla.Na druhou stranu,pokud ti nikdo neubližuje fyzicky,tak se s tím asi moc nadělat nedá.

Můžeš zkusit udělat něco pro sebe,začít trochu sportovat.Pomalu a nenápadně,ale měl by sis říkat dělám to pro sebe,ne pro druhé.

doplněno 15.05.12 19:11:

Je ti 14,měříš 180 cm,vážíš 85 kg-to mě jako tlusté nepřipadá,hlavně ještě hraješ fotbal,takže nelenošíš.Nic si z posměváčků nedělej,děcka umí být hodně kruté.A co je nejdůležitější-ještě pořád rosteš,takže se ti postava ještě vyformuje.

Od: dobromysl*
Datum: 16.05.12 11:49

Nezažíváš to sám. :(

Obranou proti posměchu je zdravé sebevědomí.

Uvědom si vše, co je na Tobě dobré, co oceňuješ Ty sám nebo druzí.

Aź budeš mít sám sebe rád a budeš si jistý sám sebou, posměch utichne.

Je to práce, ale stojí za to.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.05.12 15:02

Jelikož nikdo z nás nedovede zavřít uši, aby neslyšel, poslouchat to zřejmě budeš i nadále. Musíš se ale naučit na to kašlat, protože to vůbec není důležité. Mě se smáli kvůli rovnátkům, neznačkovému oblečení a hudbě, protože všichni poslouchali Prodigy a Backstreet Boys, jen já ABBU a Baltimoru.

A co? Nemusíš nutně jít s davem, aby ses zlíbil. Pokud máš opravdu nadváhu, začni s tím něco dělat, protože sezením u počítače se fakt nezhubne:) Na posměváčky nereaguj a mírně se na ně usmívej, tím je znejistíš, protože tě chtějí pokořit a srazit. Když jim neukážeš, že tě to mrzí, sebereš jim vítr z plachet.

Jako poslední varianta, která se bohužel osvědčila, existuje pár facek největšímu posměváčkovi. Sice nejsem pro bitky ve třídě, ale už jsem hodněkrát viděla (i sama zažila), jak se šikanovaný jedinec vzepřel a dal po hubě svému trýzniteli. V 90% případů to zabralo a už si nikdo nedovolil toho kluka nebo holku šikanovat, protože věděl, že se umí bránit, i když jen fyzicky.

Jak ale říkám, moc to nedoporučuji, ačkoli efekt to většinou má.

doplněno 16.05.12 15:03:

Hodně se mi líbí rada MYSE - u úsměvem je "vyfakovat", aby viděli, že si z toho nic neděláš:) Pak je to přestane bavit.

Ohodnoceno: 1x

Od: lui*
Datum: 16.05.12 16:31

Jestli tomu rozumím, tak se ti smějí holky. A nedráždí je spíš tvůj nezájem o ně? Třeba jsou naštvaný. Říká se: "co se škádlívá, to se rádo má". Pouvažuj.

Datum: 17.05.12 08:51

kapka ti to napsala moc hezky. *palec*Já bych jen chtěla dodat, zkontroluj sám sebe třeba ve skle výkladním skříně, jako bys pozoroval někoho jiného, ne sebe. Střízlivě, racionálně. Jak držíš ramena, jak jdeš a jak se tváříš. Jestli, při své výšce jsi nahrbený, zamračený, nepřístupný, pak se ti všichni raději vyhnou a udělají škleb. Je potřeba se nad sebou zamyslet, dát se v koupelně dopořádku, narovnat se, usmát se a začít se tvářit, že je dobře na světě. Říká se: Kdo se směje, směje se s ním celý svět. Kdo pláče, ten pláče sám. Věř, je to pravda. Buď vstřícný, přátelský, otevřený. Nazastírej své rozpaky nějakou poblbanou pózou. Buď svůj.*palec*Chování lidí k nám je většinou zrcadlem nás samých. Jak se chováme k lidem, tak se oni chovají k nám. Přeji ti, abys to překonal, hlavně sám v sobě, protože tam to doopravdy je. Ne v kilech. Hodně štěstí.

Od: dwedi
Datum: 28.07.12 11:15

Zkus udělat, aby si mysleli, že ti nevadí, že si z tebe dělají srandu ale naopak ti to pomáhá. Třeba když ti řeknou ,,jsi nechutně tlustý" odpověz :,,Dřív mi to nevadilo, ale teď už jo, začínám sportovat a nesedím u počítače. Ze začátku jsem to ignoroval, ale pak mi došlo :Dže si ze mě neděláš srandu a myslíš to vážně, dík:D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.