Odvolání proti výsledku maturitní zkoušky

Od: Datum: 15.05.12 11:56 odpovědí: 11 změna: 19.06.12 08:18

jak se podává odvolání proti výsledku maturitní zkoušky...didakťák mi utekl o 1% chci se proto odvolat...jak to mám udělat?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 15.05.12 11:58

Přečíst si školní zákon a školní řád.

Datum: 15.05.12 11:58

proti hloposti se nedá odvolat. myslíš, že oni udělali chybu?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.05.12 12:01

na to sem se neptal :)...

Datum: 15.05.12 12:21

Školní řád nepomůže, tohle je záležitost statáních maturit, takže http://www.novamaturita.cz/in…-zkousky-zaka-1404035751.html

Na konci je adresa. Ovšem odvolání lze podat hlavně v případech,kdy máte podezření, že test špatně opravili. Pokud je test opraven dobře, pravděpodobně vám nevyhoví.

Datum: 15.05.12 12:42

A je to tady. Někdo to nezvládne a chce se odvolávat. Víte proč? Protože jsme v Čechách a jako Češi jsme zvyklí vše obcházet a soudit se. České soudy jsou proto zahlceny nekončícími počty nesmyslných trestných oznámení. Neřeš to. Nic se nestalo. Na VOŠ tě vezmou a tak si ten test napíšeš v září a jinak vše uděláš teď. Neodvolávej se, protože jsi prostě měl smůlu. Mně, kdyby zase chyběly 2%, tak bych to neudělal. Ale v žádném případě bych se neodvolával. Proti čemu taky? Proti tomu, že jsem se to nenaučil? A jaký očekáváš závěr? Napíšou Ti: ,,VÁŽENÝ STUDENTE. SPOLEČNOST CERMAT PŘEKONTROLOVALA VÁŠ PÍSEMNÝ TEST Z CIZÍHO JAZYKA A DOŠLA V ZÁVĚRU, ŽE VÝSLEDEK VÁM SDĚLEN DNE 15.5.2012 JE KOREKTNÍ. JMÉNEM SPOLEČNOSTI CERMAT VÁM PŘEJU HODNĚ ŠTĚSTÍ NA OPRAVNÝ ZÁŘIJOVÝ TERMÍN." Takže asi tak...

Od: honzik04
Datum: 29.05.12 22:05

nevim jak to vidis ty ale docela by me zajimalo jak se chces naucit na didakticky test, kdyz je to vseobecny a je to spis o prirozene inteligenci... me napr utekl sloh z cj o 1 bod a taky zkusim podat zadost o prezkouseni... za 1. tim nic neztratime a za 2. je tam aspon nejaka sance, kdyz mel zakladatel tohohle topicu 1,5% a ja 1bod pod carou... nevim jak u didaktaku ale u slohu se ten 1 bod da nejak najit kort kdyz to bude zkoumat nekdo jiny ...

Od: b
Datum: 29.05.12 22:26

Slohové práce hodnotí Cermatem speciálně vyškolení hodnotitelé z řad učitelů SŠ. Rozsáhlému školení a výběru, kterým prošli, přes všechny výhrady ke společnosti Cermat asi nelze nic vytknout. Cílem bylo sjednotit hodnocení na stejné úrovni. Učitelé, kteří se od jednotného hodnocení odchylovali, byli z výběru vyřazeni. Hodnotiteli již opravené a obodované práce procházejí ještě kontrolou Cermatu a v případě, že se hodnocení odchýlí od jednotného standardu, jsou práce hodnotitelům vráceny k přehodnocení.

Nevidím jako pravděpodobné, že námitky neúspěšných maturantů budou uznány. Výjimky se určitě najdou, ale bude jich naprosté minimum.

Od: honzik04
Datum: 01.06.12 12:33

to vis ze jo ty chytraku... To co cermat zacal posirat loni, tak letos uz dosral... Co bylo cilem nebo ne uz ted neni podstatny, nicmene chapu sjednoceni maturit v ohledech jako je napr cesky jazyk literatura nebo didakticky test / matematika kde jsou jasny vysledky a blabla ale aby slohove prace opravoval nekdo podle urcitych tabulek ktery nas ani nezna mi prijde jako upla kravina :o))

Od: b
Datum: 01.06.12 16:52

Myslet si samozřejmě můžeš, co chceš. Ale domnívat se, že hodnocení slohové práce by mělo záviset na tom, že učitel žáka zná, je hloupé. To svádí jen k tomu u oblíbeného žáka přimhouřit oko, u neoblíbeného naopak postupovat přísněji. Pokud učitel žáka nezná, není hodnocení ovlivněno vztahem k němu a je zajištěna vyšší objektivita hodnocení.

Od: papcovka
Datum: 19.06.12 07:42

Toto může napsat jen debil. Nelíbí se mi, že idioti z cermatu to pos..li, testují děcka jako zvířata. Styďte se!Fuj rto je hanba ... Co to stojí peněz z našich daní!

Datum: 19.06.12 08:18

A jak nazvete decka, ktere se ucili a zkousky zdarne udelali?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.